Bitcoin na ratunek Rosji

2 914
Ostatnie wywiady i rozmowy przeprowadzone z Vladislavem Ginko sugerują, że Rosja zamierza zaopatrzyć się w ogromną ilość Bitcoina. Rosyjski wykładowca twierdzi, że rząd Rosji już w pierwszym kwartale 2019 roku zakupi Bitcoina za przynajmniej 10 miliardów dolarów! Wszystko to w ramach rezerw finansowych w związku z sankcjami nakładanymi przez Stany Zjednoczone.

 

Wykład rezerwowy


Zgodnie z wywiadem przeprowadzonym przez portal Micky z Vladislavem Ginko i jego poczynaniami w mediach, Rosja zamierza zdywersyfikować rezerwy państwowe.

Jego ostatnie wypowiedzi potwierdzają, że Bitcoin jest najlepszym sposobem na złagodzenie wpływu sankcji nakładanych przez USA na Rosję.

Sankcje Stanów Zjednoczonych mogą być złagodzone tylko poprzez użycie Bitcoina. Ponieważ sankcje Stanów Zjednoczonych zmuszają rosyjską elitę do porzucenia amerykańskich aktywów i dolarów na rzecz ogromnych inwestycji w Bitcoiny. Centralny Bank Rosji ma 466 miliardów dolarów rezerw i muszą to zdywersyfikować, jeśli będą mieli ograniczone możliwości (w przyszłości) – powiedział Vladislav Ginko.Ginko dalej podkreśla, że wierzy i spodziewa się dywersyfikacji rezerw przez rząd Rosji już w lutym 2019 roku.

Wierzę, że Rosja zacznie dywersyfikować rezerwy w Bitcoinie w lutym tego roku, kiedy Amerykański Kongres nałoży nowe sankcje przeciwko Rosji.Rezerwy $470 000 000 000


Vladislav Ginko to wykładowca z moskiewskiej Rosyjskiej Akademii Prezydenckiej Ekonomii Narodowej i Publicznej Administracji. Jak donosi portal Micky, Ginko – absolwent Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu, związany jest z rosyjskim rządem od ponad 20 lat.

Ponad powyższe twierdzenia, Ginko skomentował post niejakiego Chrisa na Twitterze, że siedzi w Moskwie i pracuję nad startem inwestycji w Bitcoin. Napisał, że spodziewa się, iż w pierwszym kwartale tego roku zostanie zdywersyfikowane przynajmniej 10 miliardów dolarów.  Alternatywna waluta


Słowa głoszone przez Vladislava Ginko wydają się pokrywać z niedawnymi przemówieniami Władimira Putina.

Prezydent Putin na forum inwestycyjnym w Moskwie w listopadzie 2018 roku wyraził się jasno, że poszukuję alternatywnej waluty rezerwowej.

Naszym celem nie jest odejście od dolara, to dolar odchodzi od nas – powiedział Prezydent Putin


Putin i kryptowaluty


Prezydent Rosji Władimir Putin wydaje się sceptycznie, a jednocześnie rozwojowo nastawiony do technologii blockchain i kryptowalut.

Na jednym ze spotkań z początku 2018 roku powiedział:

Potrzebujemy technologii blockchain. Epoka kamienia nie skończyła się z powodu braku kamieni, ale ponieważ pojawiły się nowe technologie. Ci spóźnieni w tym wyścigu bardzo szybko będą w pełni uzależnieni od liderów tych procesów.Poza tym dotarła do nas  wiadomość, jakoby rząd Federacji Rosyjskiej zaprosił do współpracy deweloperów projektu NEO.

Nie wiemy, jak potoczą się dalsze losy dywersyfikowania przez Rosję amerykańskich dolarów, ale wiemy jedno. Jeżeli inwestycja w Bitcoiny nadejdzie w tak ogromnych kwotach, możemy zakładać pozytywne reakcje na rynku kryptowalut.

Co sądzicie o rzekomej dywersyfikacji rezerw Banku Centralnego Rosji w Bitcoinach? Czy można zaufać twierdzeniom wykładowcy uniwersytetu? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze