Ile sztuk LAMBO kupicie za 1 bitcoina w przyszłości?

Co by było, gdyby… wszelkie bogactwo gospodarstw domowych byłoby przechowywane w bitcoinie? Ile milionów dolarów wart byłby wtedy bitcoin? Przedstawiam spekulacje jednego z pierwszych użytkowników sieci Bitcoin wobec przyszłej ceny za 1 BTC oraz ukazuję siłę tak niewielkiej liczby monet w obiegu.

1 bitcoin za 40 000 000 złotych

Zakładano, że jedna sztuka BTC będzie warta w 2020 roku aż jedną sztukę lamborghini. Nie poparto tego twierdzenia żadnymi racjonalnymi argumentami, choć, jak wiemy, wiara ludzka potrafi zdziałać cuda.

Wiara w to, że bitcoin będzie wart o wiele więcej niż jeden model luksusowego samochodu opadła z czasem bowiem Hal Finney, użytkownik, który przeprowadził pierwszą transakcję w sieci bitcoin miał o wiele szersze plany.

W korespondencji mailowej do Satoshiego w 2009 roku, Finney pisał tak:

Aktualna przewidywana wartość bogactwa gospodarstw domowych na całym świecie, jaką znalazłem, wynosi od 100 do 300 kwintylionów dolarów. Z 20 milionami monet, daje to każdej z nich wartość około $10 milionów.

Zatem możliwość produkcji monet dzisiaj za kilka centów mocy obliczeniowej może być niezłą szansą, z wypłatą na poziomie 100 milionów do 1!

Sytuacja na świecie znacznie się poprawiła od ostatniej dekady, średnia wartość bogactwa wzrosła, a zatem ludzie są coraz bogatsi. Przyjmijmy jednak, że gdyby cała wartość aktywów gospodarstw domowych spłynęła do bitcoina, jego kurs oscylowałby w granicach 10 milionów dolarów, jak to policzył Finney. Ile zaś wtedy kupilibyście sztuk lamborghini za 1 BTC?

10 000 000 dolarów = ok. 40 000 000 złotych

Jedno lamborghini aventador w nieco wypasionej wersji kosztuje, powiedzmy 2 miliony złotych. Rachunek wszak nasuwa się sam: 20 sztuk LAMBO za 1 BTC. Podzielacie wizję Finneya?

Siła w liczbach

To, o czym chciałbym wam przypomnieć, to ograniczona liczba sztuk bitcoina w sieci. Wielu inwestorów bitcoinowych zdecydowało się kupić bitcoina przede wszystkim z powodu niezmiennej ilość monet w obiegu.

Charlie Shrem przed kilkoma dniami wraz z “CZ” podkreślili tę siłę, jaka leży w ograniczonej, nie dodrukowywalnej ilości jednostek wymiany w sieci bitcoin. 

Wszystko, czego potrzebujesz to 1 [sztuka BTC], a to będzie zmieniać twoje życie.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze