Bitcoin kończy rok 60 % stratą – nadzieja na wzrost w styczniu

4 582

Bitcoin kończy rok 60 % stratą – nadzieja na wzrost w styczniu

Krótka zwyżka cenowa na sam koniec starego 2022 roku miała miejsce na rynku Bitcoina w ostatnich godzinach ostatniej soboty roku. Bitcoin uniknął zmiany trendu w ostatniej chwili i zakończył rok na poziomie 60 % straty.

Bitcoin BTC utrzymywał inwestorów w niepewności do ostatniej minuty zamknięcia rocznego w 2022 r., ponieważ na rynku nie występowała zmienność.

Przeczytaj także : Najważniejsze prognozy dotyczące kryptowalut na 2023

Gdzie się podziała zmienność?

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD utrzymuje się na znanym od wielu dni i jak na razie neutralnym obszarze w okolicach 16 500 USD.

Para BTC/USD nadal rozczarowuje graczy zarówno niedźwiedzi jak i byków i porusza się w trendzie bocznym od Świąt Bożego Narodzenia. Wydaje się, że ignoruje znaczenie jednoczesnego zamknięcia tygodniowej, miesięcznej, kwartalnej i rocznej świecy.

„Techniczny opór i ogólna płynność sugerują lokalny szczyt poniżej 17 000 $, ale wszystko jest możliwe na Dzikim Dzikim Zachodzie”, napisał Material Indicators, analityki on-chain, jako komentarz do księgi zamówień Binance BTC/USD.

Załączony wykres pokazuje jednak brak znaczącego wsparcia powyżej 16 000 USD, z oporem na poziomie 17 000 USD.

Patrząc nieco poza zamknięcie, Arthur Hayes, były dyrektor generalny giełdy BitMEX, miał nadzieję, że Bitcoin nie spadnie poniżej poziomu 15 500 USD jaki osiągnął po upadku FTX.

„Jeśli $ BTC może wytrzymać niskie wartości i nie runął niżej po upadku FTX, to jest pozytywne. Zobaczmy, co przyniesie nowy rok” – część komentarzy była częścią ostrzeżenia o płynności dolara amerykańskiego.

Bardziej kategoryczny, jeśli chodzi o niedźwiedzie prognozy, był popularny trader Cypto Tony, który podwoił swoją istniejącą teorię, że dalsze spadki poprzedzą ożywienie Bitcoina.

„W moim spojrzeniu makro na Bitcoina, widzę kolejny spadek przed akumulacją przed kolejną hossą” – powiedział obserwującym na Twitterze.

W styczniu kurs Bitcoina może wzrosnąć

W międzyczasie jedna mała dawka dobrych wiadomości dla byków BTC pochodziła od Toniego Ghinei, który 30 grudnia obserwował rosnący trend dominacji kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

Pomimo zapowiedzi nowych spadków, które miałyby wpływ na akcję cenową Bitcoin, Ghinea powiedział teraz, że to altcoiny poniosą ciężar krypto -zimy.

„Dominacja BTC wzrośnie w nadchodzących tygodniach. Nadchodzi więcej bólu dla altów”, napisał na Twitterze 30 grudnia.

Opinie dotyczące przyszłej akcji cenowej pary BTC/USD są różne i to jest absolutnie zwyczajne. Jednak po długiej konsolidacji na obecnych poziomach wydaje się, że do dalszej zniżki (jeśli w ogóle ma nastąpić) nie dojdzie bez wcześniejszej mocnej próby wybicia w górę i walki o przetrwanie. Ale czy warto zagrać pod taki scenariusz ? Małym lewarem, czemu nie 🙂

Może Cię zainteresuje :

Komentarze