Bitcoin już za 8770$! | Byczy nastrój pełną gębą

7 709
Cena bitcoin w chwili publikacji tego tekstu (niedziela ok. 21:30) wynosiła 8432$. Aktualnie, tj. w poniedziałkowy poranek jest już 8770$.   Nocny rajd ceny Bitcoina spowodował wzrost na poziomie 7,4%.  To zachęca  analityków do snucia śmiałych projekcji odnośnie wzrostów największej kryptowaluty świata. Co teraz? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby atakować poziom 11 000$.

Rynek byka na Bitcoinie jest z dużym prawdopodobieństwem przed nami. Brian Kelly, założyciel firmy inwestycyjnej BKCM, LLC z siedzibą w Nowym Jorku, powiedział w wywiadzie, że bitcoin jest gotowy na kolejny, wzrostowy rajd z trzech powodów:

  • Adopcji instytucjonalnej
  • Zwiększenie sprzedaży detalicznej
  • Ograniczenie podaży na skutek halvingu

Kelly wyjaśnił, że ludzie są optymistyczni, ponieważ duże firmy finansowe wchodzą na rynek Bitcoina. Rynek ma ambitne plany odnośnie wdrożeń na poziomie detalicznym, a sam Bitcoin jest o krok od cięcia w zakresie nagrody za wydobycie.

Fidelity i Wall Street

Skok ceny Bitcoina powyżej poziomu psychologicznego 6 000 $ miał miejsce 9 maja, prawie ponad tydzień po tym, jak Fidelity Investments ogłosiło, że zaoferuje usługi handlu bitcoin swoim klientom instytucjonalnym. Firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Bostonie, która zarządzała aktywami o wartości 2,6 biliona USD w marcu 2018 r., Spodziewa się pompować popyt na bitcoin wśród tzw. Inwestorów z Wall Street.

Podobne zdanie ma Mike Novogratz:

„Myślę, że instytucje idą w kierunku inwestowania. To szokujące, jak wiele się wydarzyło ”- powiedział Novogratz.

Tak czy inaczej w listopadzie 2018 bitcoin spadł poniżej 6 000 USD i pozostał tam do 9 maja. Kelly uważa, że przekroczenie tego poziomu skłania ludzi do ponownego przyjrzenia się relacjom instytucji z pompowania bitcoina z 2018 r.

„Zaczynasz wtedy tak długo czekać na instytucjonalne przyjęcie” – powiedział Kelly. „Fidelity wprowadza instytucjonalną opiekę – pozyskują klientów z głównego nurtu, a ludzie kupują instytucjonalną [narrację]”.

TD Ameritrade i inwestorzy detaliczni

TD Ameritrade, jedna z większych amerykańskich platform handlu elektronicznego, zainwestowała nieujawnioną sumę w ErisX, giełdę kontraktów terminowych. Ogłoszenie to było zgodne z oczekiwaniem TD na uruchomienie usługi handlu bitcoin dla inwestorów detalicznych, która, jak podkreśla Kelly, była również jednym z istotnych czynników stojących za trwającym boomem cenowym bitcoina. Zanim Ameritrade zaczęła oferować bitcoin futures Kelly mówił:

„TD Ameritrade zacznie oferować handel Bitcoin swoim klientom detalicznym w ciągu najbliższego okresu czasu – być może od trzech do czterech miesięcy.”

Halving Bitcoina

Wskaźnik podaży bitcoinów zmniejszy się o połowę w maju 2020 r., zgodnie z protokołem kryptowaluty, który obniża nagrodę za wydobycie bitcoinów o 50 procent co cztery lata.

Historia pokazuje wyraźnie, że cena bitcoina zawsze rosła po „halvingu”. Pierwsza obniżka podaży, która miała miejsce w listopadzie 2012 r., podwyższyła kurs BTC / USD z 11 USD do ponad 1000 USD. Kolejny halving w 2016 r. mógł wywyindowac cenę na rekordowy poziom 20 000 USD.

bitcoin halving

Źródło: tutaj

Kelly konstatował:

„Tak więc pojawiła się konkurencja dużego popytu i zmierzamy do okresu, w którym podaż się zmniejszy”, powiedział. „To na ogół oznacza dobry grunt pod byczy nastrój na rynku”.

Dynamiczny, nocny rajd

Nastąpiło przełamanie w górę powyżej oporu 8,200 USD, cena wzrosła impulsem do poziomu 8432$ i rozpoczęła silny rajd w górę. Jeszcze wczoraj domniemywaliśmy jak może rozwinąć się następująca sytuacja:

Bitcoin prognoza

Źródło: tutaj

Wczoraj ok 21:30 cena wystrzeliła jak z procy impulsem wzrostowym:

Jaka jest Wasza opinia na temat bieżącej sytuacji na rynku Bitcoina oraz argumentów, które przytacza Brian Kelly? Zapraszam do komentowania.

Komentarze