Bitcoin jest lepszy niż własność fizyczna

Bitcoin jest lepszy niż własność fizyczna dla zwykłych ludzi, mówi Michael Saylor

Saylor podkreślił wysokie koszty utrzymania i podatki związane z długoterminowym posiadaniem i dziedziczeniem własności fizycznej, które w przypadku Bitcoina nie istnieją.

CEO MicroStrategy i adwokat Bitcoina (BTC) Michael Saylor podwoił swoje poparcie dla Bitcoina, wyjaśniając kwestie związane z przenoszeniem wartości fizycznych nieruchomości, takich jak złoto, akcje firm lub kapitału i nieruchomości podczas Australijskiej Konwencji Crypto.

Mówiąc o mechanizmie konsensusu opartego na dowodach pracy (PoW), Saylor podkreślił, że Bitcoin jest wspierany przez własny sprzęt górniczy o wartości 20 miliardów dolarów i energię o wartości 20 miliardów dolarów.

Następnie wskazał, że tradycyjne aktywa, takie jak złoto (w dużych ilościach) i ziemia, są prawie niemożliwe do przeniesienia poza granice geograficzne, dodając:

„Jeśli masz nieruchomość w Afryce, nikt nie będzie chciał jej od ciebie wynajmować, jeśli mieszka w Londynie. Ale jeśli masz miliard dolarów w Bitcoinie, możesz go pożyczyć lub […] wynająć komukolwiek na świecie.”

Saylor podkreślił ponadto wysokie koszty utrzymania i podatki związane z długoterminowym posiadaniem i dziedziczeniem własności fizycznej, które w przypadku Bitcoina nie istnieją. Napięcia geopolityczne na całym świecie określają również rodzaj aktywów, które można przenosić w różnych jurysdykcjach.

Wyjaśnił:

„Bitcoin reprezentuje własność, którą możesz nabyć w małych kawałkach, które możesz nosić przy sobie, gdziekolwiek jesteś. Możesz dać swoim dzieciom a dzieci swoim dzieciom. A za 250 lat może twoja rodzina nadal będzie właścicielem nieruchomości.”

Według Saylora tylko tacy ludzie jak król Karol III, mogą przekazywać swoje bogactwo, nie martwiąc się o opodatkowanie „chyba że jest to Bitcoin”. Przedsiębiorca powtórzył, że sieć Bitcoina nie była hackowana od ponad 13 lat i jest obecnie „najbezpieczniejszą siecią na świecie”.

Na koniec Saylor podkreślił regularne aktualizacje dokonywane w sieci Bitcoina, aby uczynić ją szybszą i bezpieczniejszą, a także innowacje dotyczące aplikacji warstwy 2 i warstwy 3.

Analityk Bloomberg, Mike McGlone, niedawno wyraził opinię, że Bitcoin jest „dziką kartą”, która ma dobrą pozycję, aby wyprzedzić akcje, ponieważ tradycyjne finanse zbliżają się do recesji.

McGlone zabrał go na platformy mediów społecznościowych, w tym na LinkedIn i Twitter, aby oświadczyć:

„Bitcoin to dzika karta, która jest bardziej dojrzała do osiągnięcia lepszych wyników, gdy akcje spadają, ale przechodząca bardziej w złoto i obligacje”.

Jak podał Cointelegraph, analiza zauważa, że ​​chociaż Bitcoin podążałby podobnym trendem do obligacji skarbowych i złota, Etherum (ETH) „może mieć wyższą korelację z akcjami”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx