Bitcoin jest lepszą inwestycją długoterminową niż złoto

5 powodów, dla których Bitcoin jest lepszą inwestycją długoterminową niż złoto

Zwolennicy kryptowalut często nazywają Bitcoina „cyfrowym złotem”, ale w jaki sposób BTC wypada na tle złota jako długoterminowej inwestycji?

Pojawienie się od czterdziestu lat wysokich odczytów inflacji i coraz bardziej tragicznie wyglądająca gospodarka światowa skłoniły wielu analityków finansowych do zalecania inwestowania w złoto w celu ochrony przed zmiennością i możliwym spadkiem wartości dolara amerykańskiego.

Przez lata traderzy kryptowalut nazywali Bitcoina (BTC) „cyfrowym złotem”, ale czy rzeczywiście jest to lepsza inwestycja niż złoto?

Przyjrzyjmy się niektórym konwencjonalnym argumentom, które przytaczają inwestorzy, chwaląc złoto jako inwestycję i dlaczego Bitcoin może być jeszcze lepszą opcją długoterminową.

Utrzymanie wartości

Jednym z najczęstszych powodów kupowania zarówno złota, jak i Bitcoina jest to, że mają historię utrzymywania swojej wartości w czasach niepewności gospodarczej.

Fakt ten został dobrze udokumentowany i nie można zaprzeczyć, że złoto stanowiło jedną z najlepszych w historii ochrony bogactwa, ale nie zawsze zachowuje wartość. Poniższy wykres pokazuje, że handlarze złotem również podlegali długim spadkom cen.

Na przykład osoba, która kupiła złoto we wrześniu 2011 r., musiałaby poczekać do lipca 2020 r., aby cena wróciła na zielone pola, a gdyby dalej trzymała, znów byłaby blisko lub pod wodą.

W historii Bitcoina odzyskanie i przekroczenie rekordowego poziomu nigdy nie zajęło mu więcej niż trzy do czterech lat, co sugeruje, że w perspektywie długoterminowej BTC może być lepszym sposobem przechowywania wartości.

Czy Bitcoin może być lepszym zabezpieczeniem przed inflacją?

Złoto było historycznie postrzegane jako dobre zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ jego cena zwykle rosła wraz ze wzrostem kosztów życia.

Jednak bliższe spojrzenie na wykres złota w porównaniu z Bitcoinem pokazuje, że podczas gdy złoto odnotowało niewielki wzrost o 21,84% w ciągu ostatnich dwóch lat, cena Bitcoina wzrosła o 311%.

W świecie, w którym ogólne koszty życia rosną szybciej, niż większość ludzi jest w stanie sobie z tym poradzić, posiadanie aktywów, które mogą wyprzedzić rosnącą inflację, w rzeczywistości pomaga zwiększyć bogactwo, a nie go utrzymać.

Chociaż zmienność i spadki cen w 2022 r. były bolesne, Bitcoin wciąż zapewnia inwestorom znacznie więcej korzyści w wieloletnim horyzoncie czasowym.

Bitcoin może odzwierciedlać złoto podczas niepewności geopolitycznej

Często nazywane „towarem kryzysowym”, złoto jest dobrze znane z tego, że zachowuje swoją wartość w czasach niepewności geopolitycznej, ponieważ wiadomo, że ludzie inwestują w złoto, gdy rosną napięcia na świecie.

Złoto nazywane jest metalem kryzysowym, więc zakładam, że jeśli ponownie wejdziemy w recesję, złoto wzrośnie jako towar — Scott Hempstead (@scottytrip1) 22 kwietnia 2022 r.

Niestety dla osób znajdujących się w strefach konfliktu lub innych obszarach narażonych na niestabilność, noszenie cennych przedmiotów jest ryzykowną propozycją, ponieważ ludzie są narażeni na konfiskaty i kradzieże mienia.

Bitcoin oferuje bezpieczniejszą opcję dla osób w takiej sytuacji, ponieważ posiadacze mogą zapamiętać hasło i podróżować bez obawy o utratę środków. Gdy dotrą do celu, mogą odtworzyć swój portfel i uzyskać dostęp do swojego bogactwa.

Cyfrowy charakter Bitcoina oraz dostępność wielu zdecentralizowanych rynków i giełd peer-to-peer, takich jak LocalBitcoins, zapewnia większą możliwość nabycia Bitcoina.

Dolar traci na wartości

Dolar amerykański był mocny w ostatnich miesiącach, ale nie zawsze tak jest. W okresach, w których wartość dolara spada w stosunku do innych walut, inwestorzy gromadzą złoto i bitcoiny.

Jeśli różne kraje nadal będą odchodzić od koncentracji na dolarze amerykańskim na rzecz bardziej wielobiegunowego podejścia, może nastąpić znaczna ucieczka od dolara, ale te środki nie trafią do słabszych walut.

Chociaż złoto było głównym atutem od tysiącleci, nie jest powszechnie używane ani akceptowane w naszym nowoczesnym społeczeństwie cyfrowym, a większość ludzi w młodszym pokoleniu nigdy nawet nie widziała złotej monety osobiście.

Dla tych Bitcoin stanowi bardziej znaną opcję, która może zintegrować się z cyfrowym stylem życia ludzi i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń ani fizycznej pamięci masowej.

Bitcoin ma charakter deflacyjny

Wielu inwestorów i ekspertów finansowych wskazuje na niedobór i ograniczenia podaży złota po latach spadku produkcji jako powód, dla którego złoto jest dobrą inwestycją.

Nowa kopalnia może potrzebować od pięciu do dziesięciu lat, co oznacza, że ​​szybki wzrost podaży jest mało prawdopodobny, a banki centralne znacznie spowolniły tempo sprzedaży złota w 2008 roku.

Biorąc to pod uwagę, szacuje się, że w ziemi nadal znajduje się ponad 50 000 ton metrycznych złota, na których wydobyciu górnicy chętnie skoncentrowaliby się w przypadku znacznego wzrostu cen.

Z drugiej strony Bitcoin ma stałą podaż 21 milionów BTC, które kiedykolwiek zostaną wyprodukowane, i jego wydobycie odbywa się w znanym tempie. Publiczny charakter łańcucha bloków Bitcoin pozwala na poznanie i zweryfikowanie lokalizacji każdego Bitcoina.

Nie ma sposobu, aby kiedykolwiek naprawdę zlokalizować i zweryfikować wszystkie sklepy złota na tej planecie, co oznacza, że jego prawdziwa podaż nigdy nie będzie znana. Z tego powodu Bitcoin wygrywa debatę o niedoborach i jest jak dotąd najbardziej idealną formą pieniądza stworzoną przez ludzkość.

Może Cię zainteresuje:

Tekst napisany przy wykorzystaniu artykułu opublikowanego w dniu 3 czerwca 2022 w cointelegrapg.com pod oryginalnym tytułem: „5-reasons-why-bitcoin-could-be-a-better-long-term-investment-than-gold”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx