Bitcoin główną wygraną w FanDuel NFL

801

Fanatycy futbolu amerykańskiego a zarazem zwolennicy kryptowalut mają powody do radości. Internetowa firma FanDuel, która prowadzi ligę fantasy w oparciu o NFL wprowadziła właśnie nagrody w postaci Bitcoina. Aby je zdobyć należy skompletować swój zespół na czas niedawno rozpoczętych play-offów. Jak twierdzi sama firma, zachęta do oferowania Bitcoin jako nagrody to krok w kierunku przyszłości.

Co to jest Fantasy Liga

Można stwierdzić, że sport jest obecny w życiu każdego człowieka nawet jeśli ktoś nie jest tym żywo zainteresowany. Dla fanatyków sportowych istnieje wiele możliwości wykorzystania swoich zainteresowań w postaci zakładów bukmacherskich, spekulacji transferowych czy właśnie prowadzenia fantasy lig. W Polsce największą popularnością cieszy się piłka nożna, stąd najczęściej o grze fantasy można usłyszeć w kontekście polskiej i angielskiej ligi. Cała „zabawa” polega na stworzeniu przez nas drużyny opartej na rzeczywistych zawodnikach, którzy co mecz są punktowani w zależności od ich zaangażowania i wkładu w grę w realnym świecie. Im więcej punktów zdobędzie nasza drużyna, tym wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. W USA niewątpliwie największymi dyscyplinami są futbol amerykański oraz baseball. Podczas Super Bowl – finału ligi NFL co roku bite są rekordy oglądalności w granicach 100 mln widzów. Gracz FanDuel (Liga Fantasy oparta na futoblu amerykańskim) musi wybrać drużynę startową składającą się z jednego rozgrywającego, jednego kickera, jednego atakującego, jednej obrony oraz trzech skrzydłowych i dwóch uciekających. Różni gracze mają różne możliwości punktowania, które są rejestrowane podczas gry,

Bitcoin jako główna nagroda

Fantasy Liga opiera się na rywalizacji z tysiącami innych graczy. Do tej pory można było uzyskiwać nagrody w postaci gadżetów ligowych, maskotek drużyny czy pieniędzy i bezpłatnych zakładów bukmacherskich. Firma FanDuel poszła krok dalej organizując ligę, której główną nagrodą są Bitcoiny. Jak mówi dyrektor finansowy FanDuel, Andy Giancamilli:

Zachęta do oferowania Bitcoin jako nagrody to krok w kierunku przyszłości, ponieważ kryptowaluty stają się powszechną akceptacją. FanDuel zawsze starał się dostarczać naszym użytkownikom najbardziej unikalne i satysfakcjonujące doświadczenia i nagrody.
Przy nagradzaniu Bitcoin, zauważamy, że większość naszych użytkowników jest wczesnymi użytkownikami technologii i mają duże zainteresowanie kryptowalutą. Nasi fani uwielbiają wspaniały aspekt gry na naszej stronie i uważamy, że będzie to prawdziwa nagroda, którą naprawdę docenią.

Bitcoiny zostaną rozdane w 2 kategoriach rywalizacji. Pierwszą jest klasyczna formuła ligowa, w której zwycięzca posiadający największą ilość punktów po zakończeniu ligi zdobędzie nagrodę w wysokości 1 BTC.
Drugim sposobem wygrania kryoptowaluty jest uczestnictwo w wieloetapowym turnieju Bitcoin Bowl Tournament. Wpisowe do turnieju wynosi 3$ jednak w tym przypadku zwycięzca dostanie aż 2 BTC. Drugie miejsce oferuje nagrodę w postaci 0,5 Bitcoina, podczas gdy trzecie i czwarte miejsce dostanie 0.25 Bitcoinów. Łączna suma wygranych to aż 4 BTC co daje około 65 tys. dolarów.

Ciekawa przyszłość

Na stronę zarejestrować można się we wszystkich krajach, w których ta platforma do gier jest legalna. Pytanie tylko co z przyznaną zwycięzcy nagrodą? W Polsce dotychczasowe nagrody pieniężne wygrane w ten sposób nie były opodatkowane przez zdobywcy nagrody. Jak będzie w przypadku wygranego Bitcoina nikt nie wie. Powiązanie Bitcoina ze sportem, który ma miliony widzów wydaje być się dobrym pomysłem na kolejną odsłonę wykorzystania Bitcoina. A gdyby tak w przyszłym roku wprowadzono Bitcoina do Fantasy Premier League, która to cieszy się największym na świecie zainteresowaniem kibiców piłki nożnej?

Komentarze