Bitcoin Cash rozlicza dziennie większą wartość w przeliczeniu na dolary niż…

1 867

Sympatycy Bitcoin Cash (BCH) dyskutują ostatnimi czasy o wartości, jaką użytkownicy sieci przesyłają za jej pośrednictwem. W określonej perspektywie czasowej statystyki pokazują, że sieć Bitcoin Cash rozlicza dziennie więcej pieniędzy niż Ethereum. Dotyczy to wartości w USD wysyłanej dziennie. Portal bitcoin.com sugeruje, że „przy wyjątkowo niskich opłatach sieciowych, spora część osób decyduje się na przenoszenie środków za pomocą sieci Bitcoin Cash”.

Jeszcze w maju BCH przesyłał 2 miliardy $ dziennie

Bitcoin Cash jest blockchainem, który przenosi aktualnie drugą co do wielkości, dzienną wartość w USD. Od pewnego czasu da się zauważyć zwiększenie tempa w tym zakresie.

News.Bitcoin.com poinformował o wolumenie transakcji lub całkowitej wartości transakcji zrealizowanej za pośrednictwem blockchain BCH w lipcu. Peter Ryan, założyciel Ryan Research, sporządził kompleksowy raport na temat wielkości transakcji.

„Chociaż Bitcoin Cash może być piąty (aktualnie czwarty – przyp. Red.) pod względem kapitalizacji rynkowej, jego wolumen transakcji jest teraz drugi”, wyjaśnił Ryan w swojej analizie. „Mniej więcej w połowie maja ta wielkość zaczęła naprawdę rosnąć i przekraczała 2 miliardy dolarów dziennie”.

źródło: tutaj

Jak jest teraz?

Bitcoin Cash wciąż wyprzedza Ethereum, jeśli chodzi o wartość w USD wysyłaną onchain. Dane wskazują, że trend ten nie zwolnił. Na przykład 7 października łańcuch BCH wysłał wartość 375 mln USD, a ETH 249 mln USD.

bitcoin cash vs ethereum
źródło: tutaj

Sytuacja była taka sama przez cały sierpień i wrzesień po analizie Petera Ryana, która obejmowała miesiące letnie. Czasami Bitcoin Cash rozlicza znacznie więcej wartości niż inne blockchainy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. 29 sierpnia BCH wysłał 140% więcej niż sieć Ethereum z 821 milionami dolarów wysłanymi onchain, podczas gdy sieć ETH przyjęła 342 miliony dolarów wysłanych tego dnia. Pomimo naiwności BCH regularnie korzysta z codziennego użytku i średnio około 40 000 transakcji dziennie. 2 września sieć BCH odnotowała rekordową liczbę 606 156 transakcji w tym dniu w całym 2019 r.

bitcoin cash transakcje dziennie

Bitcoin Cash na fali?

Zwolennicy BCH już mówią o jego blockchainie jako o „drugim najbardziej wartościowym na świecie”:

„Brzmi świetnie, ale te poziomy transakcyjne są niczym w porównaniu przyszłości, nad którą się zbliżamy – to bardzo ekscytujące”, skomentował jeden z użytkowników Reddita.

Opłaty w Bitcoin Cash są aktualnie znacznie tańsze niż 0,05-0,15 USD w sieci Ethereum. Transakcje w łańcuchu BTC w USD są 480 razy droższe, zgodnie ze statystykami Coin Dance. Średnia opłata BTC z 8 października wynosi 0,60 USD za średnią transakcję, a BCH to zaledwie 0,002 USD za transakcję.

dzienne opłaty transakcyjne bch vs btc
źródło: tutaj

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Co wynika z takiego porównania Ethereum i Bitcoin Cash? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze