Bitcoin Cash – rewolucja czy celowe działanie?

1 345

Zarówno popularność jak i wartość Bitcoin Cash ciągle rośnie. Wielu z użytkowników tej waluty twierdzi, że jest to jedyny kandydat do zastąpienia Bitcoina. Jedno jest pewne, w świecie kryptowalut, BCH posiada coraz wyższą pozycję, choć i Bitcoin dalej bije rekordy wartości.

Początki Bitcoin Cash

Od czasu utworzenia Bitcoin Cash w sierpniu 2017 r. wykazywał on ogólnie trend spadkowy. Wielu wróżyło szybki koniec waluty. Niektórzy jednak zdecydowali się przejść na stronę BCH ze względu na poszukiwania większych bloków. Niedawne wycofanie się z hardforka Bitcoina, o którym pisaliśmy już w innych artykułach, niespodziewanie pomogło BCH bić wszelkie rekordy. Na chwile obecną kurs BCH oscyluje w granicach 1200$ i jest to mocna ugruntowana już granica. Ten wzrost wartości Bitcoin Cash spowodował, że dawniej neutralne platformy transakcyjne, takie jak eToro, dodawały Bitcoin Cash do swojej platformy, a członkowie zwracali baczniejszą uwagę na rozwój wydarzeń wokół kryptowaluty.

Konstruktywny spór

Chociaż zwolenników BCH jak samego BTC nie brakuje, ciekawe podejście do sporu obu obozów przedstawia dyrektor generalny firmy Netcoins, Michael Vogel. Uważa on, że spór ten będzie bardzo konstruktywny i niezależnie od tego, która waluta w przyszłości odniesie większy sukces cała rywalizacja uszczelni system.

Nie sądzę, że wyzwania i walka pomiędzy różnymi obozami krypto  są złe. W inny sposób skutecznie obserwujemy demokrację w działaniu. Są to, po części, narastające bóle nowej technologii, ale poprzez wybuch blokad  Bitcoin staje się również bardziej odporny i odporny. Dlatego, moim zdaniem, Bitcoin kontynuował rajdy do rekordowych czasów po widełkach Bitcoin Cash w lecie. Użytkownicy Bitcoinów zdali sobie sprawę, że „Bitcoin to nadal Bitcoin” za każdym razem, gdy pojawia się nowy fork.

Swobodny rynek czy zaplanowane działanie

Dana L. Coe, dyrektor w BitLox, postrzega obecną sytuację jako celowe działanie market makerów, którzy korzystają z etapu przetargowego ekosystemu kryptograficznego. Coe w wywiadzie dla Cointelegraph twierdzi, że działalność Bitcoin i Bitcoin Cash jest czystą zmiennością rynku napędzaną przez plotki i spekulacje, które zasadniczo napędzają wszystkie rynki. Zauważa jednak, że w tym przypadku można łatwo obserwować animatorów rynku, ponieważ są one dość oczywiste. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jak się przekonaliśmy, Bitcoin w pełni odzyskał równowagę po spadku ceny, a następnie złamał granicę 8000 USD.

Kryptosfera przeszła długą drogę, ale nie zapominajmy, że w porównaniu z gospodarką jako całością jest jeszcze mała. Dlatego, gdy interesują się aktorzy z większych gospodarek narodowych, ceny krypto cenowe z pewnością będą podlegać wpływom nietypowym. W końcu Bitcoin wytrzyma lub spadnie na wiarę jego użytkowników i samych użytkowników.

Czy któryś z nich stanie się globalnym gigantem i konkurentem walut fiat? Czy może za kilka miesięcy, tygodni albo dni powstanie nowa waluta, która zdeklasuje dzisiejszych liderów?

Komentarze