Bitcoin Cash osiąga wzrosty po ogłoszeniu planowanego hard forka

źródło: pixabay.com
6 814

Spór pomiędzy zwolennikami Bitcoina, a Bitcoin Cash trwa w najlepsze. Kolejnym ważnym wydarzeniem w rozwoju BCH jest zaplanowany hard fork sieci, przewidywany na 15 listopada 2018 roku. Cena kryptowaluty wzrosła o niemalże 21% (w ciągu tego tygodnia), a nastąpiło to po ogłoszeniu Binance i portalu Bitcoin.com o planach dotyczących hard forka. Na wzrost ceny miał również wpływ komunikat platformy Coinbase, która ogłosiła, iż wesprze rozwidlenie sieci. 

Społeczność Bitcoin Cash została ostatnio podzielona przez spory dotyczące tego, które ulepszenia technologiczne powinny zostać wdrożone w sieci kryptowaluty. W rezultacie, 15 listopada jest planowaną datą na podzielenie sieci BCH. Za pośrednictwem portalu Bitcoin.com, Roger Ver dołożył swoje pięć groszy do ruchu na rynku BTC/BCH. Bitcoin.com, popularny portal należący do zwolennika BCH, Rogera Vera, napisał, iż będzie wspierać BitcoinABC za pomocą puli wydobywczej, portfela, i innych możliwych usług.

Poniżej zamieszczamy tygodniowy wykres BCH.

Bitcoin
źródło: https://coinpaprika.com/waluta/bch-bitcoin-cash/

Coinbase wesprze BCH

„Kolejny hard fork BCH planowany jest na 15 listopada 2018 roku, a Coinbase przygotowuje się do obsługi opublikowanej roadmapmap z bitcoincash.org” – napisał zespół Coinbase w oświadczeniu

Wydarzenie to podbudowała informacja od zespołu platformy kryptowalutowej Coinbase, który zamierza wesprzeć najnowszy hard fork BCH. Wczoraj, tj. 3 listopada Coinbase opublikowało oświadczenie dla swoich klientów, ujawniając szczegóły dot. najbliższego rozwidlenia sieci BCH. Komunikat zawiera m.in. przedział czasowy, w którym przelewy BCH będą zamrożone.

„Jednakże, w przeciwieństwie do poprzednich hard forków BCH, istnieje propozycja, która nie jest zgodna z opublikowanym planem działania w roadmap. Coinbase będzie monitorować proces rozwidlenia sieci i pracować, aby zminimalizować problemy klientów, dopóki sieć nie spełni standardów bezpieczeństwa Coinbase. Będziemy wstrzymywać wysyłanie i odbieranie środków w portfelach BCH na Coinbase.com. Podczas przerwy przechowywane BCH pozostanie bezpieczne w Coinbase.”

Bitcoin Cash, a Bitcoin

Bitcoin Cash został stworzony z hard forka sieci Bitcoina po debacie na temat skalowania, która miała miejsce w zeszłym roku. Wydarzenie to nastąpiło w wyniku rozłamu w grupie deweloperów, którzy uznali, że wprowadzenie większego bloku i zwiększenie szybkości sieci są niezbędne dla rozwoju kryptowaluty. Nie wszyscy członkowie społeczności podzielali jednak to zdanie, twierdząc, iż Bitcoin jest jedyną prawdziwą kryptowalutą.

Jak dotąd, rozbieżność opinii pomiędzy Craigiem Wrightem (samozwańczym Satoshi Nakamoto) i BitcoinABC, głównym zespołem programistycznym BitcoinCash, było postrzegane jako stosunkowo niewielki problem. Rozwój i decyzje dotyczące sieci BitcoinCash są nadal mocno w rękach zespołu BitcoinABC, podczas gdy Wright jest mówcą, wyrażającym opinie i prezentującym różne, teoretyczne rozwiązania. Opłaty w sieci BCH są aktualnie bardziej przystępne dla sprzedawców. To stanowi silną zachętę dla handlowców do przejścia z BTC na BCH.

Co sądzicie o nadchodzącym hard forku BCH? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze