Bitcoin będzie akceptowany przez czeską firmę energetyczną

Bitcoin będzie akceptowany w rozliczeniu za energię elektryczną przez jedną z największych firm energetycznych w Czechach. Firma energetyczna Pražská Plynárenská dostarcza energię elektryczną do prawie 420 tysięcy klientów w swoim kraju. Płatności z użyciem Bitcoina będą możliwe już od następnego miesiąca. Prezes firmy twierdzi, że przyciągnie to młodych klientów do korzystania z usług spółki.

Coraz więcej firm decyduje się na akceptację kryptowalut w rozliczeniu za swoje usługi. Aktualna technologia pozwala transferować środki wysyłane w kryptowalutach z natychmiastową zamianą na waluty FIAT. Taka możliwość podnosi walory płatności z użyciem kryptowalut, a firma energetyczna Pražská Plynárenská jest tego idealnym przykładem. Spółka będzie pierwszym graczem z branży energetycznej Czech, który zdecydował się na taki ruch.

„W czerwcu otwieramy bramkę płatności, która automatycznie transferuje płatności Bitcoinowe na zwykłą walutę, abyśmy nie musieli spekulować na kryptowalutach. Ale jeśli ktoś chce zapłacić w inny sposób od zwykłych walut, chcemy pozwolić, aby było to możliwe” – powiedział prezes firmy, Pavel Janeček

Korzenie firmy sięgają 1847 roku w stolicy kraju, dziś firma niezawodnie dostarcza energię i zapewnia swoim klientom usługi w całej Republice Czeskiej. Zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i dostarczaniem energii elektrycznej.

Bitcoin
źródlo: pixabay

Bitcoin i akceptacja w Czechach

Płatności z użyciem Bitcoina wykorzystuje szereg różnych firm w Republice Czeskiej. W zeszłym roku największy internetowy sklep internetowy w kraju, Alza.cz, zaczął akceptować Bitcoina na swojej platformie handlowej. Dziś Alza jest największym sklepem internetowym w Czechach i na Słowacji, osiągając obroty w wysokości 643 milionów euro w 2016 roku. Ponadto, Alza od lutego br. wprowadziła akceptację w Litecoinach. Sklep zdecydował się na uruchomienie bramki dla Litecoina, z racji szybszych transakcji i niższych opłat. Płatności z użyciem kryptowalut są używane  w dużej mierze do zakupu sprzętu do wydobywania kryptowalut.

Co sądzicie o zaakceptowaniu Bitcoina przez czeską firmę energetyczną? Czy polskie firmy energetyczne powinny również rozważać takie metody płatności? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze