Trzy transakcje Bitcoin warte 4,5 miliarda złotych | Dlaczego kryptowaluty nie znikną?

Bitcoin dotknął 7500$. W świetle ostatnich zniżek na rynku kryptowalut chcielibyśmy Wam przybliżyć perspektywę niezależności bitcoina i posługujących się nim użytkowników.

Alternatywa

Banki, instytucje płatnicze, finansowe i rządy to podmioty, czasami mocno demonizowane wśród kryptowalutowej społeczności. W końcu, z jakiego okresu wywodzi się bitcoin? Manifest opublikowano w 2008 roku, kiedy to system finansowy zawiódł nas po raz kolejny.

Bitcoin nie jest zastępcą tego systemu, to “system elektronicznej gotówki”, który jest alternatywnym środkiem wymiany wartości bez żadnych pośredników. Poza funkcją środka wymiany instytucje oferują również szereg usług finansowych, zabiegów, których cyfrowe złoto nie zna. Z drugiej strony, czy komuś to potrzebne?

Jeden ze znanych traderów, komentujących rzeczywistość kryptowalutową w sieci wydaje się tę kwestię trafnie podsumowywać. Gdyby nie to, zdecentralizowane cyfrowe waluty może by nigdy nie powstały, więc “jak rządy mogą łatwo zatrzymać bitcoina?”:

Wystarczy usunąć nadzór finansowy, inflację, sztuczne stopy procentowe, deficyt budżetowy, rezerwy cząstkowe i kontrole przepływu kapitału. 

Czy tak radykalny zabieg, wydawałoby się, że nie do zrealizowania obecnie, usprawniłby funkcjonowanie światowego systemu finansowego?

Trzy największe transakcje bitcoin, jakie kiedykolwiek przeprowadzono

Ta niezależność, alternatywa, o której mowa, ma być potwierdzeniem tezy, jakoby bitcoin i kryptowaluty miały zostać z nami na dłużej. Przecież generuje nam to sposobność przepływu kapitału, nie w pełni, ale zawsze poza systemem.

Nie mówimy tylko o drobnych kwotach gotówkowych, ale i o ogromnych, niewyobrażalnych dla przeciętnego zjadacza chleba pieniądzach. Przykładem tego są trzy największe transakcje w sieci bitcoin, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

bitcoin największe transakcje w sieci

Rok 2011, 2013 i 2019 w obrębie wrzesień-listopad dokonano transakcji o łącznej wartości blisko 4,5 miliarda polskich złotych. Gdyby to przeliczyć według kursu BTC notowanego dziś, kwota ta wyniosłaby 24,3 miliarda złotówek. 

Te trzy transakcje, ale także i te duże, które nie znalazły się w TOP 3, przeprowadzono bez pytania nikogo o zgodę. Umożliwił to system zdecentralizowanej bezpośredniości. Co więcej robi to nadal nadal i prawdopodobnie będzie robił przy stosunkowo niewielkich kosztach. Sami oceńcie i napiszcie o tym w komentarzach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze