BitBay: zawieszamy wpłaty i wypłaty w FuturoCoin | Czy to już ostatnie dni FutureNet?

9 453
Wiadomość z ostatniej chwili: największa polska giełda kryptowalut BitBay zawiesza dokonywanie wpłat i wypłat w “kryptowalucie” FuturoCoin (FTO). Co jest przyczyną?

FuturoCoin umiera?

Najnowsze wiadomości z polskiego kryptowalutowego podwórka mówią, że BitBay, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie zawiesza działalność FuturoCoin (FTO). 

BitBay na swej publicznej grupie na Facebook’u pisze:

Obserwujemy doniesienia na temat listowanych u nas coinów. Niepokoi nas sytuacja związana z FTO. Niedawne problemy z explorerem, dostępem do stron www i spadkiem mocy obliczeniowej. W związku z tym postanowiliśmy zawiesić możliwość dokonywania wpłat i wypłat w tej walucie. Na tym etapie będziemy dalej śledzić rozwój sytuacji.

Uściślając wypowiedź giełdy: wpłaty i wypłaty są zawieszone, ale z tego, co nam wiadomo, można nadal sprzedawać i kupować FTO. Z środków dostępnych na giełdzie. 

Kurs FTO prezentuje się, jak na poniższym wykresie. Względem indeksu CoinPaprika i kapitalizacji, moneta plasuje się na 455 miejscu w rankingu. Kapitalizacja jest równa nieco ponad 4 milionom dolarów (516 BTC). Wolumen dzienny zaś to 51 tysięcy dolarów, z tego 6% odbywa się na BitBay’u. 

futurocoin fto cena kurs

Obecna cena za jedną sztukę FuturoCoin wynosi $0,41, z kolei ATH wyniosło niegdyś $18,6. Kryptowaluta firmy FutureNet (nad którą prowadzą śledztwo polskie władze) straciła w ciągu ostatniego roku ponad 96% na wartości. Perspektywa ostatniego tygodnia jednak pokazuje, że kurs “kryptowaluty” wzrósł dwukrotnie.

Co będzie dalej z FutureNet?

Informowaliśmy Was na początku ubiegłego miesiąca, że odbędzie się rozprawa w sądzie pomiędzy firmą FutureNet, a Panem Rafałem Zaorskim. W istocie rozprawa odbyła się, lecz niewiele z niej wynikło. Pan Roman Ziemian, lider i właściciel firmy nie stawił się na spotkaniu.

Sprawa trwa dalej, a kolejne spotkanie w sprawie odbędzie się 29 października o godzinie 12:30 (jak informuje Rafał Zaorski na Instagramie). 

Co sądzicie o “Piramidzie na F…”? Czy posiadacie jakieś jednostki FuturoCoin? Zapraszam do wypowiedzi w sprawie w komentarzach. 

Komentarze