BitBay już działa | Giełda staje na nogi po ok. 20h awarii

6 660

AKTUALIZACJA ARTYKUŁU O AWARII GIEŁDY BITBAY Z DN. 26-03-2020

Giełda kryptowalut BitBay przestała wczoraj funkcjonować. Dziś, o godzinie 3:46 na grupie dyskusyjnej giełdy pojawiła się informacja, że handel na rynkach zostanie wznowiony od g. 9:00.

W godzinach porannych, 26 marca, zaczęły pojawiać się pierwsze skargi od użytkowników giełdy BitBay w związku z działaniem strony www, jak i aplikacji mobilnej. “Trwa przerwa techniczna. Przepraszamy za niedogodności” – komunikuje dziś giełda podczas próby zalogowania się do platformy. 

Pojawił się problem z siecią u naszego zewnętrznego dostawcy usług. Jesteśmy z nim w kontakcie. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy Was za utrudnienia – czytamy w pierwszym komunikacie giełdy w związku z dzisiejszymi problemami technicznymi.

W czasie pisania tego artykułu (ok. godz. 21:00 dn. 26-03-2020) giełda dalej nie funkcjonuje, mimo wstępnych założeń, że wszystko wróci do normy w godz.19:00-20:00. 

– Niestety, rozwiązanie problemu okazało się bardziej skomplikowane, niż początkowo zakładaliśmy. Co więcej, po usunięciu awarii niezbędne będzie przeprowadzenie testów w celu upewnienia się, że wszystko działa prawidłowo. Wiemy, że obiecywaliśmy szybszy powrót online. Nie spodziewaliśmy się, że awaria sieci u naszego dostawcy przysporzy takich problemów. Bardzo Was przepraszamy. Wstępnie planujemy uruchomienie platformy z zablokowaniem możliwości realizacji ofert. Będzie czas na usunięcie wystawionych ofert lub dodanie nowych. Będziemy Was na bieżąco informować o sytuacji. Dziękujemy za wyrozumiałość. Wasze środki są bezpieczne.

Sylwester Suszek wrócił na tron

Sytuację znacznie uspokoił Sylwester Suszek, założyciel i prezes giełdy BitBay, który wrócił na swoje poprzednie stanowisko. Sylwester Suszek uruchomił transmisję na żywo na Facebooku, podczas której odpowiadał na pytania i objaśniał aktualną sytuację. 

Na początek potwierdził, że znów jest prezesem BitBaya i podkreślił, że wszystkie środki są rozproszone, przechowywane na cold wallet, a zatem są bezpieczne. – Nie mieliśmy żadnego ataku hakerskiego – dodał. 

Sylwester Suszek wyjaśniał, że przede wszystkim zawiodło centrum danych, z którym współpracują. – Centrum danych, które obsługuje jeden z naszych modułów ma problemy nie tylko z Internetem, ale również z zasilaniem. Nie jesteśmy w stanie uruchomić całej platformy przy tego rodzaju awarii, choć częściowo platforma już dla nas działa. 

Prezes także mówił o tym, iż data center nie było przygotowane na taką awarię. Firma ograniczyła swoją pracę i liczbę pracowników ze względu na epidemię koronawirusa. – Nie jesteśmy jedynym portalem, który leży – mówi Suszek. 

– Jesteśmy na etapie uruchamiania poszczególnych aplikacji BitBaya. Deweloperzy i cały nasz sztab będzie pracował tak długo, aż wszystko nie stanie na nogi. Ruszymy, jak będziemy pewni, że wszystko jest gotowe. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że znowu platforma się wyłączy.

Dodatkowo Sylwester Suszek tłumaczył, że będą wyciągnięte konsekwencje wobec dostawcy usług, oraz że użytkownicy otrzymają stosowną rekompensatę, choć teraz nie czas na to. Nikt nie pójdzie spać, dopóki nie uruchomimy platformy – podsumowuje. 

Ponadto otrzymaliśmy informację, że wpłaty i wypłaty fiat zostaną zaksięgowane po uruchomieniu platformy. Trading natomiast zostanie uruchomiony dopiero po kilkudziesięciu minutach przy ponownym starcie, a żeby użytkownicy mogli anulować swoje oferty. 

BitBay (26-03-202, g.20:20): – Cały czas pracujemy nad powrotem giełdy i zapewniamy, że również zależy nam na tym aby było to jak najszybciej. Bardzo prosimy o jeszcze trochę cierpliwości i wkrótce podamy więcej szczegółowych informacji. 

BitBay (26-03-202, g. 20:45): – Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości. Staramy się, żeby platforma jak najszybciej ruszyła. 

BitBay (27.03.2020 r. g. 03:46):Jesteśmy online! […] Handel na rynkach zamierzamy wznowić jutro rano o godzinie 09:00. Macie czas, żeby sprawdzić swoje oferty i dokonać korekty do aktualnej sytuacji rynkowej. W trakcie przerwy technicznej odbywały się transakcje testowe, niemające wpływu na orderbooki.

Komentarze