Binance zainwestowało 2,5 miliona dolarów w kryptowalutowy startup

1 341

Giełda kryptowalut Binance zainwestowała 2,5 miliona dolarów w TravelbyBit, australijski startup kryptowalutowy z branży turystycznej, który zamierza rozszerzyć swoje sieci terminali płatniczych kryptowalut na całym świecie. Celem firmy jest szerzenie kryptowalut i ich wykorzystania przez turystów z całego świata.

Współpraca ta jest idealna dla Binance, gdyż sama platforma obsługuje blisko 10 milionów użytkowników. Wkrótce klienci giełdy będą mieli jeszcze więcej możliwości, a sam TravelbyBit zamierza zrzeszyć znane firmy do przyjmowania walut cyfrowych. Ponadto, współpraca Binance i TravelbBit dąży do popularyzacji i rozwoju technologii blockchain.

Platforma TravelByBit została już zintegrowana z lotniskiem w australijskim Brisbane. Założony w ubiegłym roku startup umożliwia płatności kryptowalutowe dla turystów w całej Australii bez konieczności wymiany walut gotówkowych, które są znacznie uciążliwe dla podróżujących, twierdzi firma. Oferuje kupowanie towarów i usług, w tym usług rezerwacji za pomocą wirtualnych monet. Firma posiada umowy z różnymi kupcami, od sklepów po ośrodki golfowe.

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Binance i TravelbyBit, a rynek kryptowalut

Obie firmy wspólnie podejmą współpracę w zakresie wprowadzenia systemu punktów sprzedaży, opracowanego już przez TravelbyBit – w „głównych portach lotniczych na całym świecie” – dodali. Celem jest napędzenie adopcji kryptowalut wśród podróżujących, którzy często mają problemy z konwersją walut i innymi opłatami. Rząd australijskiego stanu Queensland, w którym znajduje się Brisbane, przyznał TravelbyBit nagrodę Advance Queensland w wysokości 100 000 dolarów australijskich. Celem jest pobudzić firmę i pomóc jej wejść na globalny rynek, tworząc ostatecznie więcej miejsc pracy w Queensland.

„Poszukaj TravelbyBit i włóż monety (miejmy nadzieję, że będzie to Binance Coin) dla rozpoczęcia usługi. Zacznijmy od lotnisk. Na dłuższą metę, TravelbyBit podziela naszą wizję i wartości i cieszymy się, że możemy wspólnie z nimi współpracować, aby rozwijać gospodarkę opartą na blockchain” – powiedział prezes giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao

Giełda kryptowalut Binance jest największa giełdą na świecie pod względem wolumenu transakcji, a swoją siedzibę posiada na Malcie. Binance nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych, tj. USD, czy EUR. Rolę amerykańskiego dolara pełni tam token Tether (USDT), który jest oparty na kursie dolara amerykańskiego.

Komentarze