Binance – jak Interpol w świecie kryptowalut

6 379

Binance identyfikuje podejrzanych o włamanie do KyberSwap i zawiadamia właściwe organy ścigania

Na podstawie niezależnego dochodzenia zespół do spraw bezpieczeństwa Binance zidentyfikował dwóch podejrzanych, którzy mogą być odpowiedzialni za zorganizowanie wirtualnego napadu na 265 000 USD na KyberSwap.

Pomagając w zbadaniu włamania o wartości 265 000 USD na zdecentralizowanej giełdzie kryptograficznej KyberSwap, giełda kryptograficzna Binance zidentyfikowała dwóch podejrzanych, którzy wydają się być odpowiedzialni za atak.

1 września Kyber Network padł ofiarą exploita frontendowego, dzięki czemu atakujący mógł wykorzystać środki użytkowników z KyberSwap o wartości 265 000 USD. Podczas gdy dochodzenie było w toku, KyberSwap zaoferował hakerowi 10% nagrody — około 40 000 USD — jako sposób naprawienia sytuacji.

Równolegle, na podstawie niezależnego dochodzenia, zespół bezpieczeństwa Binance zidentyfikował dwóch podejrzanych, którzy mogą być odpowiedzialni za zorganizowanie wirtualnego napadu. CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao potwierdził, że dane wywiadowcze zostały wysłane do zespołu Kyber.

https://twitter.com/cz_binance/status/1565976776710430721?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembe

Binance rozpoczęło również koordynację z organami ścigania i z obu stron nadal nękają hakerów.

Będąc największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, aktywne i bezinteresowne wysiłki Binance, aby pomóc inwestorom z innych ekosystemów, nie pozostały niezauważone, jak zauważył jeden z członków społeczności:

„Binance odgrywa teraz rolę starszego brata w przestrzeni kryptograficznej. Binance wykroczyło poza zabezpieczenie swojej platformy do zabezpieczenia całego ekosystemu kryptowalut.”

Jeśli śledztwo Binance się powiedzie, inwestorzy KyberSwap mogą być świadkami rzadkiego, opartego na społeczności, wykupu hakerów.

CZ niedawno zaprzeczył plotkom i fałszywym zarzutom, że Binance jest chińskim „podmiotem przestępczym”, który „potajemnie należy do chińskiego rządu”.

Wyjaśniając swoje wieloletnie powiązania z chińskimi przedsiębiorcami i współpracownikami, dodał:

„Największym wyzwaniem, przed którym stoi dziś Binance, jest to, że my (i każda inna giełda offshore) zostaliśmy zakwalifikowani jako podmiot przestępczy w Chinach. W tym samym czasie nasi krytycy na zachodzie starają się, by przedstawić nas jako „chińską firmę”.

CZ potwierdził, że Binance nigdy nie zostało prawnie zarejestrowane w Chinach i nigdy nie działała jak chińska firma nawet kulturowo.

Działanie największej giełdy kryptowalutowej Binance w przypadku KyberSwap jest godne uznania i może być przykładem dla wszystkich pozostałych instytucji na całym rynku kryptowalutowym, które pomagając sobie nawzajem będą zwalczać przestępczość na tym rynku i we współpracy z organami ścigania oczyszczać rynek z wszelkich przypadków nadużyć, a także stanie się swoistym przykładem odstraszającym dla potencjalnych złodziei. Brawo Binance !

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/binance-identifies-kyberswap-hack-suspects-involves-law-enforcement

Może Cię zainteresuje:

Komentarze