Bankomat Bitcoin Flyingatom w Warszawie

W stolicy Polski zaczął właśnie funkcjonować nowy Bankomat Bitcoin Flyingatom. Bankomat ten jest jednostronny – można jedynie zakupić Bitcoiny. Zlokalizowany jest w restauracji azjatyckiej Siddhartha, więc zakupy będą doskonałą okazją by coś przekąsić. Dodatkowo po skorzystaniu z Bankomatu Bitcoin można poprosić obsługę o kubeczki z motywami portalu Bithub.pl i kryptowalut.

Bankomat Bitcoin zlokalizowany jest wewnątrz orientalnej restauracji Siddhartha. Położona jest w centrum Warszawy – Al. Jerozolimskie 123A. W pobliżu w odległości ok. 150m znajduje się Hotel Radison Blu Sobieski, tuż przy Placu Zawiszy. Krzyżują się tam Aleje Jerozolimskie, ulica Towarowa, Grójecka oraz Raszyńska. Ta ostatnia prowadzi bezpośrednio do lotniska Okęcie im. Fryderyka Chopina. Dzięki lokalizacji w centrum miasta do restauracji i Bankomatu Bitcoin można bez problemu dotrzeć wykorzystując różne linie autobusowe i tramwajowe. Niedaleko znajdują się również przystanki warszawskiego metra: Rondo Daszyńskiego oraz Politechnika. Szczegóły dotyczące lokalizacji można znaleźć na załączonej na końcu artykułu mapie.

Szczegóły dotyczące wymiany prezentują się następująco:

  • minimalny zakup wynosi 200 zł
  • prowizja wynosi 5% od aktualnej ceny na Bitmarket.pl

 

Bankomat Bitcoin. Na drugim zdjęciu prezes Flyingatom sp z o.o.
Dawid Muszyński oraz Shree Krishna Neupane
właściciel restauracji nepalskiej, obywatel Nepalu

Jak już wspomniano wcześniej po skorzystaniu z Bankomatu Bitcoin można poprosić obsługę o kubeczki z motywami Bithub.pl i kryptowalut. Poniżej przedstawiono wzory:

 

Polacy słyną z tradycyjnego jedzenia – pierogi, bigos, rosół czy kotlety schabowe to dania eksportowe kuchni polskiej. Umiejscowienie Bankomatu Bitcoin w restauracji orientalnej jest zatem fantastyczną okazją do przełamania powyższego schematu i skosztowania specjalności kuchni nepalskiej oferowanej przez Restaurację Siddhartha. Czego warto spróbować?

Skąd pomysł założenia restauracji z kuchnią nepalską?

Restauracja Siddhartha powstała w roku 2015 – założycielami restauracji są obywatele Nepalu, którzy postanowili wykorzystać lukę na rynku. Jest na nim bowiem wiele restauracji np. indyjskich, chińskich,  ale nepalskie są mało znane. Przyprawy używane w kuchni nepalskiej są trochę inne niż te, których używa się w restauracji indyjskiej, dlatego restauracje nepalskie są tak wyjątkowe. Smak potraw oferowanych Klientom jest jedyny i niepowtarzalny. Do tego dochodzi wyjątkowo uprzejma obsługa, szczególnie w osobie managera firmy Krishna sp. z o.o. która jest właścicielem restauracji – Pan Shree Krishna Neupane jest obywatelem Nepalu, co podkreśla również strojem (charakterystyczne dla regionu nakrycie głowy, znajomość tradycji nepalskiej – specjalnie dobrany strój), czy właściciela restauracji Pana Kamala Prasad Amgai, a Bogini Nepalska Laxmi czuwa nad restauracją.
Polacy cenią sobie dobre jedzenie więc zapewne sporo ich tutaj bywa?
W restauracji często spotyka się Polaków, którzy bardzo lubią nowości i chętnie smakują nieznane im potrawy. Z wielką przyjemnością kosztują potrawy, które są niespotykane gdzie indziej. Restaurację odwiedzają również turyści z całego świata a także obywatele Nepalu, którzy w restauracji Siddharha szukają namiastki swojej ojczyzny, bo smak potraw serwowanych w restauracji jest identyczny z tym, jaki pamiętają. Restaurację odwiedzają znane osoby – jak n.p.  europoseł Wojciechowski (jest częstym gościem), kilka tygodni temu gościem restauracji był Ambasador Nepalu w Berlinie (w Polsce nie ma Ambasady Nepalu). Przy okazji takich wizyt często są organizowane spotkania narodowe, które gromadzą wielu gości przyjeżdżających z Nepalu, a także Nepalczyków którzy przebywają w Polsce od wielu lat.  Wieczorami organizowane są spotkania zamówione przez specjalnych gości. W ciągu dnia na lunch przybywają Klienci z okolicznych biur – serwowane dania są smaczne i tanie, urozmaicone smakowo. Wielu Klientów chwali sobie smak  potraw, tak zupełnie inny od potraw serwowanych w klasycznych restauracjach. Wszystkie dania są bardzo smaczne i trudno jest wybrać jedno czy dwa szczególnie polecane – wszystko jest kwestią gustu.
Dodatkowo lokalizacja sprawia, że można się tutaj łatwo dostać?
Restauracja Siddhartha znajduje się prawie w samym centrum Warszawy, często jest odwiedzana przez znane osoby. Łatwo do niej trafić, posiłki można zamówić na wynos, z dostawą do domu, można zjeść na miejscu – wszystko czego potrzebuje Klient jest Mu oferowane. Co ciekawe – w restauracji jest również oferta potraw dla dzieci – dania są kolorowe, pięknie przystrojone, chrupiące – tak jak lubią dzieci. Atmosfera panująca w restauracji – miła, koleżeńska, swobodna,  pełna nepalskich zapachów powoduje że odwiedza ją wielu gości, a po pierwszej wizycie wielu z nich powraca do restauracji.

Adres:
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa

Telefon:
+ 48 519 041 170
+ 48 (22) 298 62 02

Linki:
Bankomat Bitcoin
Restauracja Siddhartha

Komentarze