Awaria giełdy Kraken (7 września 2021)

14 828

Dzisiejsze załamanie kursów (które dotknęło zdecydowaną większość kryptowalut), sprawiło, że wielu inwestorów zaczęło w panice sprzedawać swoje kryptowaluty. Inni natomiast postanowili wykorzystać to jako szansę na tańsze zakupy.

Zwiększone zainteresowanie handlem wpłynęło nie tylko na dostępność takich stron jak CoinGecko, ale również na działanie jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych (giełda Kraken, bo o niej mowa, zajmuje siódme miejsce pod względem liczby odwiedzin).

Problemy użytkowników giełdy Kraken

Problem z działaniem giełdy zgłosili nam zaniepokojeni czytelnicy. Nie należy jednak wpadać w panikę, ponieważ informacja o możliwości występowania problemów pojawiła się na oficjalnej stronie.

Pierwszy komunikat pojawił się o godzinie 16:03 UTC (godzina 14:03 naszego czasu) i dotyczył problemów z uzyskaniem połączenia z giełdą przez stronę internetową, aplikację mobilną oraz API. Giełda szybko zidentyfikowała problem i rozpoczęła pracę nad jego usunięciem.

„We are receiving reports of clients having difficulty connecting to the site and API as well as via mobile apps. We have identified the issue and are working to resolve it. We will provide any updates as soon as we have more information”.

Kilkanaście minut później poinformowano o kontynuowaniu prac i wystąpieniu problemów z płatnościami realizowanymi za pomocą karty (giełda podkreśliła, że środki pobrane za nieudane płatności zostaną zwrócone w ciągu kilku najbliższych godzin). W kolejnej wiadomości poinformowano natomiast o braku możliwości zalogowania się do platformy i korzystania z funkcji handlu.

Niecałą godzinę od zgłoszenia pojawił się komunikat, w którym potwierdzono przywrócenie pełnej funkcjonalności związanej z handlem. Dodano jednak, że ze względu na prowadzenie dalszych prac mogą występować opóźnienia w działaniu. W kolejnej wiadomości poinformowano natomiast o zastosowaniu poprawki i zapowiedziano dalsze monitorowanie stanu usługi.

„A fix has been implemented and we are monitoring the results”.

Ostatni komunikat z 17:07 UTC (nasza 15:07) dotyczy problemów związanych ze stosowanymi w USA elektronicznymi transferami pieniężnymi (ACH). Giełda zdaje sobie sprawę z sytuacji i wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Wszystkim czytelnikom, którzy poinformowali nas o problemie, dziękujemy za czujność! Przypominamy również, że aktualny status giełdy Kraken można zawsze sprawdzić na stronie status.kraken.com.

Jak zabezpieczyć się przed problemami z działaniem giełdy?

Tego typu problemy mogą występować w momencie zwiększonego zainteresowania handlem, dlatego warto zawczasu pomyśleć o zarejestrowaniu się na dwóch lub nawet trzech giełdach. Jedną z nich może być opisywana niedawno alternatywa dla Binance: giełda Mandala, jednak przed rejestracją warto samemu poszukać dodatkowych informacji.

Komentarze