AT&T chce wdrożyć płatności kryptowalutami w samochodach

Amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T złożył wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego USPTO, w którym dość niepozornym fragmentem jest ten o  możliwości zintegrowania płatności kryptowalutami z  samochodami. Niepozornym, gdyż cały wniosek dotyczy głównie innych kwestii, takich jak system generowania raportów.

AT&T z blisko 150 letnią historią jest jednym z największych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych na całym świecie, zatrudniając blisko ćwierć miliona osób. Nie powinno zatem dziwić, że jak wielu innych gigantów technologii, firma szuka nowych dróg rozwoju. Zaskakujący jest natomiast fakt, że zwraca się w stronę jakże odmiennej od telekomunikacji domeny jaką jest motoryzacja.

Wczoraj USPTO przyznało firmie patent, w którym została wspomniana możliwość wprowadzenia płatności kryptowalutami w samochodach. Opisana została tam aplikacja, która ma umożliwić takie transakcje, jednak wciąż jeszcze niewiele można wywnioskować z opisu:

Procesor skonfigurowany jest w taki sposób, by przeprowadzał operacje takie jak generowanie raportu systemowego samochodu oparte o dane pojazdu. Generowany będzie w zgodzie z protokołem kryptowaluty cyfrowy zapis, który jest unikalny dla danego pojazdu. Cyfrowa waluta przechowywana jest w pamięci i zużywana w oparciu o dobra zakupione przez użytkownika.

– można przeczytać w opisie patentu

Pomysł AT&T choć śmiały nie jest pierwszym z wykorzystaniem tematyki kryptowalut. W październiku USPTO wydało inny patent dla koncernu, dotyczący stworzenia domowego systemu subskrypcji usług w oparciu o technologię blockchain. Pomysł zintegrowania kryptowalut z samochodami wydaje się być ciekawą ideą i w gruncie rzeczy przydatną dla użytkowników. Implementacja takiego systemu zapewne jednak potrwa. Konieczna będzie również duża ilość testów, aby upewnić się, że pomysł spełnia oczekiwania użytkowników i faktycznie usprawnia życie codzienne.

 

MW.

Komentarze