Atari podpisało umowę o reedycję gier w oparciu o blockchain

964

Rozwiązania technologii blockchain popierane są przez największe firmy informatyczne na świecie, a do grona tych firm dołącza Atari – jeden z pionerów rynku komputerowego ubiegłego wieku. Atari ogłosiło, iż firma ​​zawarła umowę ze spółką Animoca Brands. Umowa przyznaje Animoca Brands prawa do produkcji i publikacji blockchainowych wersji popularnych gier mobilnych Atari RollerCoaster Tycoon Touch i Goon Squad. Animoca Brands zajmuje się produkcją zdecentralizowanych gier komputerowych oraz aplikacji.

Wygląda na to, że kultowy producent gier wideo rozumie potencjał technologii blockchain, gdyż pozwolił na produkcję swoich słynnych gier Atari w wersji blockchainowej. Partnerstwo dotyczy między innymi marek Atari i Animoca, a płatności za prawo do reedycji gier zostały uzgodnione w ramach pozyskania akcji firmy przez Atarí. Animoca Brands spodziewa się zakończyć reedycję obydwóch gier do drugiej połowy 2019 roku. W ramach zawartej umowy, Animoca stworzy nową, odmienioną wersje gier popularnych tytułów tj. RollerCoaster Tycoon Touch i Goon Squad. Nowi partnerzy zbadają bieżące możliwości w grach, rozwoju produktów i innych obszarach technicznych.

„Jesteśmy dumni i zachwyceni mogąc wejść w długofalową i strategiczną relację z Animoca Brands, która pozwala nam również stać się udziałowcem jednego z najbardziej ekscytujących innowatorów w świecie zdecentralizowanych gier. Mamy nadzieję, że niniejsze porozumienie utoruje drogę do dalszej współpracy w zakresie innych produktów naszej firmy.” – powiedział Frédéric Chesnais, prezes Atari

Blockchain
źródło: pixabay.com

Atari składa się również ze swoich spółek zależnych i stanowi globalną korporację rozrywki interaktywnej i wieloplatformowej. Prawdziwy innowator gier wideo z lat 80 ubiegłego wieku, Atari jest właścicielem lub zarządza portfelem ponad 200 gier, w tym znanych na całym świecie tytułów, takich jak Asteroids, Centipede, czy Missile Command. Spółka została założona w Stanach Zjednoczonych, a w 2003 roku prawa do nazwy Atarí wykupione zostały przez francuskiego wydawcę gier komputerowych Infogrames, po czym przedsiębiorstwo oficjalnie zmieniło nazwę.

Atari, a blockchain i kryptowaluty

W lutym br., spółka podała plany wejścia w udziały firmy, która budowała platformę cyfrowej rozrywki opartą na blockchain, a w ramach tej umowy, firma miała stworzyć własną walutę elektroniczną o nazwie AtariToken. Poinformowali również, iż zamierzają rozszerzyć swoje partnerstwo w zakresie gier kasynowych online z Pariplay Ltd., aby umożliwić grę na cyfrowych walutach.

„Technologia Blockchain jest gotowa, by zająć ważne miejsce w naszym otoczeniu i przekształcić, jeśli nie zrewolucjonizować, obecny ekosystem gospodarczy, szczególnie w dziedzinie branży gier wideo i transakcji internetowych” – powiedział w lutym prezes  Atarí, Frederic Chesnais

Co sądzicie o umowie obydwóch firm? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze