Atak DDoS na giełdę Bitfinex

988

Bitfinex został zaatakowany…

Dzisiejszego dnia tj. 05.06.2018 roku nastąpił atak DDoS na giełdę kryptowalut Bitfinex. Przypomnijmy, że atak tego typu ma za zadanie unieruchomienie serwisu internetowego poprzez wysyłanie próśb o dane ze strony z bardzo dużej ilości użytkowników. W konsekwencji giełda Bitfinex została zamknięta na pewien czas. Atak nastąpił dziś po południu czasu londyńskiego. Poprzedziły ją problemy techniczne związane z jednym z dostarczycieli infrastruktury. W trakcie odzyskiwania łączności z infrastrukturą nastąpił wspomniany atak DDoS co spowodowało ogromne obciążenie serwerów. Po przeprowadzonym ataku wykonano testy bezpieczeństwa aby platforma mogła stabilnie działać. O 15.00 czasu londyńskiego nastąpiło uruchomienie giełdy w pełnej funkcjonalności. Przedstawiciele giełdy zapewniają również o bezpieczeństwu środków na kontach użytkowników.

Na poniższych wykresach można zauważyć w którym momencie giełda miała problemy z dostępem do strony www przed godziną 13.00.

Niestety, Bitfinex miał podobne problemy również i w przeszłości. Były to również takie same ataki ale skierowane głównie na portfele kryptowaluty IOTA. Należy też wspomnieć o tym, że Bitcoiny zniknęły z tej samej giełdy w 2016 roku. Kierownictwo giełdy postanowiły że utracone coiny zostaną zwrócone w postaci specjalnego tokenu BFX. Historia giełdy bywa burzliwa i zdarza się być problematyczna. Pomimo tego, jest to jedna z największych giełd kryptowalut. Jak oceniacie tą giełdę? Czy uważacie ją za dobrą platformę do wymiany walut wirtualnych? Zapraszamy serdecznie do dyskusji.

Komentarze