Atak DDoS na giełdę Bitfinex

1 506

Bitfinex został zaatakowany…

Dzisiejszego dnia tj. 05.06.2018 roku nastąpił atak DDoS na giełdę kryptowalut Bitfinex. Przypomnijmy, że atak tego typu ma za zadanie unieruchomienie serwisu internetowego poprzez wysyłanie próśb o dane ze strony z bardzo dużej ilości użytkowników. W konsekwencji giełda Bitfinex została zamknięta na pewien czas. Atak nastąpił dziś po południu czasu londyńskiego. Poprzedziły ją problemy techniczne związane z jednym z dostarczycieli infrastruktury. W trakcie odzyskiwania łączności z infrastrukturą nastąpił wspomniany atak DDoS co spowodowało ogromne obciążenie serwerów. Po przeprowadzonym ataku wykonano testy bezpieczeństwa aby platforma mogła stabilnie działać. O 15.00 czasu londyńskiego nastąpiło uruchomienie giełdy w pełnej funkcjonalności. Przedstawiciele giełdy zapewniają również o bezpieczeństwu środków na kontach użytkowników.

Na poniższych wykresach można zauważyć w którym momencie giełda miała problemy z dostępem do strony www przed godziną 13.00.

Niestety, Bitfinex miał podobne problemy również i w przeszłości. Były to również takie same ataki ale skierowane głównie na portfele kryptowaluty IOTA. Należy też wspomnieć o tym, że Bitcoiny zniknęły z tej samej giełdy w 2016 roku. Kierownictwo giełdy postanowiły że utracone coiny zostaną zwrócone w postaci specjalnego tokenu BFX. Historia giełdy bywa burzliwa i zdarza się być problematyczna. Pomimo tego, jest to jedna z największych giełd kryptowalut. Jak oceniacie tą giełdę? Czy uważacie ją za dobrą platformę do wymiany walut wirtualnych? Zapraszamy serdecznie do dyskusji.

Komentarze