Argo Blockchain ucina koszty o 35% przez trwającą bessę na rynku kryptowalut

921

Argo Blockchain, brytyjski lider świadczenia usług z zakresu wydobywania kryptowalut, zamierza znacząco uciąć koszty świadczonych usług poprzez trwającą bessę na rynku kryptowalut. Firma ogłosiła zmianę strategii biznesowej w świetle utrzymujących się trudnych warunków w branży kryptowalut. Argo dodało, iż aktualna niestabilność kryptowalut, zmusza spółkę do wygaszenia istniejących umów z klientami, jak i zaprzestania zawierania nowych. 

Przez ciężką sytuację na rynku walut cyfrowych, spółka zaprzestała przyjmowania nowych subskrypcji wydobywczych i zakończy wszystkie umowy dotyczące usług miningowych „mining-as-a-service” (MaaS) do 1 kwietnia 2019 roku. Zmiana strategii następuje po ponad sześciu miesiącach lepszego niż oczekiwano wzrostu osiągniętego przez biznes konsumencki firmy. Pomimo dużego popytu na usługi, spółka tymczasowo oddala się od MaaS do bezpośrednio wydobywania na własny rachunek.

„Podchodzimy aktywnie i strategicznie w świetle trudnych warunków na obecnym rynku, podejmując szybkie działania, aby obniżyć koszty i zmienić naszą strategię”. – powiedział Mike Edwards, współzałożyciel Argo Blockchain

Oczekuje się, że środki przeznaczone na zmianę struktury firmy zredukują koszty usług i zapewnią zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań w drugiej połowie 2019 r. W dniu 14 lutego saldo środków pieniężnych netto spółki wyniosło około 15 mln funtów, czytamy w oświadczeniu. W związku z modyfikacją modelu biznesowego firmy, Argo planuje obniżyć ogólne koszty o około 35% oraz zredukować koszty nakładu od dostawców firmy.

„Rozczarowaniem jest zmiana tej sytuacji po osiągnięciu lepszego niż oczekiwano wzrostu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności konsumenckiej, dlatego musimy zachować ostrożność i działać zdecydowanie, aby wyjść z kryzysu i uzyskać silną pozycję, gdy fundamenty branży ulegną poprawie.” – dodał Mike Edwards

argo blockchain
źródło: pixabay.com

Jak działają usługi Argo Blockchain?

Argo jest znaną i szanowaną firmą, jak i jednym z liderów na brytyjskim rynku walut wirtualnych. W dużym skrócie Argo to platforma, która umożliwia klientom sprawne wydobywanie Ethereum i innych altcoinów z komputera lub urządzenia mobilnego. Użytkownicy opłacają miesięczną subskrybcję, dzięki której otrzymują dostęp do wydobywania wybranych przez siebie kryptowalut. Firma posiadała szereg pakietów subskrybcji możliwych do nabycia przez klientów.

Co sądzicie o zmianie struktury biznesowej Argo Blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze