ARCHOS Safe-T Touch – portfel do kryptowalut z dotykowym ekranem i czytnikiem linii papilarnych

972
Firma ARCHOS zapowiada premierę pierwszego na świecie sprzętowego portfela do kryptowalut wyposażonego w dotykowy ekran – ARCHOS Safe-T Touch. Portfel działa w oparciu o system Android. Jednak wyposażony jest w szereg rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, niespotykanych w smartfonach lub tabletach. Safe-T Touch nie korzysta z połączenia internetowego. W celu komunikacji z zewnętrznym urządzeniem, używa wbudowanego modułu Bluetooth. Wszelkie operacje i transakcje autoryzowane są za pomocą czytnika linii papilarnych.

Firma ARCHOS kontynuuje ekspansję na rynku kryptowalut i zapowiada premierę nowego portfela sprzętowego – ARCHOS Safe-T Touch. Jest to pierwsze tego typu urządzenie wyposażone w ekran dotykowy i technologię ProvenCore, zapewniającą wyizolowane i bezpieczne środowisko do przeprowadzania transakcji.

Wsparcie i bezpieczeństwo

ARCHOS Safe-T Touch to sprzętowy portfel do kryptowalut dedykowany zarówno doświadczonym użytkownikom jak i tym, którzy po raz pierwszy stykają się z kryptowalutami. Osoby zainteresowane będą mogły z pomocą urządzenia nabyć podstawową wiedzę w zakresie obrotu kryptowalutami oraz technologii blockchain. Safe-T Touch ułatwia poruszanie się po rynku kryptowalut i zapewnia maksimum ochrony transakcji – sugeruje, które platformy do obrotu środkami są najbezpieczniejsze oraz w jaki sposób zwiększyć rentowność swoich działań.

Technologia na straży prywatności

Portfel Safe-T Touch działa w oparciu o interfejs systemu Android. Natomiast środowisko do realizacji transakcji jest wyizolowane za pomocą ProvenCore – certyfikowanego jądra systemu operacyjnego firmy Prove & Run – producenta rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa urządzeń IoT (Internet of Things). Pomimo swojego mobilnego charakteru Safe-T Touch nie korzysta z połączenia internetowego. Synchronizacja występuje wyłącznie na życzenie właściciela portfela, z wykorzystaniem wbudowanego modułu Bluetooth. Takie rozwiązanie pozwala na pełną kontrolę nad tym, z jakim urządzeniem łączy się portfel. Dzięki temu Safe-T Touch jest całkowicie odporny na zagrożenia wynikające z korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Wszystkie transakcje i operacje wymagają potwierdzenia za pomocą czytnika linii papilarnych.

Wszystko w jednym

ARCHOS Safe-T Touch poza najważniejszą funkcją obrotu kryptowalutami umożliwia również łatwe sprawdzenie stanu konta, historii transakcji, monitorowanie kursów najważniejszych kryptowalut oraz wymianę wirtualnych środków na tradycyjne waluty, takie jak np. euro lub dolar amerykański.

Premiera

ARCHOS Safe-T Touch po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na targach CES 2019 w Las Vegas, w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 roku.

ARCHOS Safe-T Touch

Specyfikacja:

  • Ekran: 4 cale
  • Procesor: MTK 6737
  • RAM: 1 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 8 GB
  • Czytnik linii papilarnych
  • USB-C
  • Bluetooth

ARCHOS Safe-T Touch przód

ARCHOS Safe-T Touch Tył

O firmie ARCHOS:

ARCHOS jest pionierem rynku przenośnego sprzętu audio i wideo, specjalizującym się w produkcji tabletów i smartfonów opartych na systemie Android. Firma od 1988 roku wielokrotnie rewolucjonizowała rynek elektroniczny. Obecnie ARCHOS oferuje swoje autorskie serie smartfonów i tabletów, jak również szeroką gamę produktów OEM. W 2000 roku ARCHOS wprowadził Jukebox 6000, pierwszy odtwarzacz MP3 z twardym dyskiem. W 2008 roku w portfolio producenta pojawiły się pierwsze tablety internetowe, a rok później firma wprowadziła na rynek pierwszy tablet z systemem Android. W 2013 ARCHOS zaprezentował smartfony nowej generacji z serii Platinum. ARCHOS posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Firma ARCHOS jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu, Eurolist (dział C, kod ISIN: FR0000182479).

Logotyp Archos

Komentarze