Apple usunął MetaTrader MT4 i MT5 z App Store

5 463

Media społecznościowe pełne doniesień o usunięciu popularnych aplikacji tradingowych MT4 i MT5.

MetaTrader 4 i MetaTrader 5 to jedne z najpopularniejszych internetowych platform przeznaczonych do inwestowania i tradingu. Oferuje możliwość inwestowania na rynku handlu międzywalutowego Forex, na rynku kontraktów różnicowych (handel CFD), czy też kontraktów Futures. Wszystkie transakcje zawierane przez platformę Meta Trader są dokonywane internetowo. MetaTrader po raz pierwszy zadebiutował na rynku w 2005 roku. Meta Trader używany jest przez ponad stu brokerów i banków na całym świecie, co świadczy o tym, że platforma raczej zdecydowanie dominuje wśród tego typu aplikacji.

Popularne MT4 i MT5 zostały usunięte ze sklepu AppStore, co oznacza, że nie zainstalujemy tych aplikacji tradingowych na iPhone. Apple zdecydowało się na usunięcie tych platform praktycznie z dnia na dzień, bez wcześniejszych zapowiedzi.

Dlaczego aplikacje zostały usunięte?

Usunięcie popularnych aplikacji handlowych jest podobno powiązane z zachodnimi sankcjami wobec Rosji. MetaQuotes ma siedzibę w Limassol na Cyprze, ale firma wywodzi się z Rosji. Jej założyciel i dyrektor generalny Renat Fatkhullin wraz ze swoim bratem Lenarem Fatkhullinem, który pełni funkcję dyrektora marketingu firmy, są Rosjanami.

Obie aplikacje (MT4 i MT5) są dostępne w Google Play, odpowiedniku na telefony z Androidem. Wersje na komputery stacjonarne również pozostają w tej chwili nienaruszone. Warto zauważyć, że bezpiecznie mogą czuć się inwestorzy, którzy aplikacje pobrali wcześniej – aplikacja powinna dalej być zainstalowana, lecz nowe osoby już nie pobiorą jej na swój iPhone.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, w szczególności UE, nałożyły na Moskwę szereg sankcji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, w tym na jej bank centralny, głównych pożyczkodawców, oligarchów, elity biznesowe i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Apple wstrzymał sprzedaż wszystkich produktów i zawiesił usługi finansowe, w tym Apple Pay w Rosji w marcu.

Obecnie brakuje oficjalnego komunikatu ze strony Apple odnośnie usunięcia tych popularnych aplikacji z AppStore.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze