Apple | Popyt na Iphone’y rośnie w czasie recesji

Firma Apple nadal płynie na najwyższej fali. Wydawać się może, że światowa recesja nie dotknęła giganta. Świadczy o tym prośba do dostawców o wykonanieco najmniej 75 mln sztuk Iphone’ów 5G do końca bieżącego roku. Najważniejszy produkt firmy nadal utrzymuje się na topie.

Nowości 2020

W październiku Apple planuje wprowadzić na rynek 4 nowe modele urządzenia nowej generacji. Do tego będzie jeszcze iPad Air oraz iPad Pro, dwa nowe Apple Watche oraz słuchawki tworzone we współpracy z marką Beats. Na rynku ma się pojawić nawet mini głośnik HomePod. Firma odmawia oficjalnego komentarza.

Dostawcy giganta zwiększają produkcję

Firma Hon Hai Precision Industry Co., znana również jako Foxconn, daje ogłoszenia o pracę. Na ten moment poszukiwani są pracownicy do głównego kampusu w Chinach w mieście Zhengzhou. Apple planuje zaopatrzyć się w 75 – 80 mln urządzeń. To podobny wynik jak w 2018 roku, jednak fascynuje fakt tego, że popyt sprzed dwóch lat utrzymuje się, pomimo tak kolosalnej różnicy koniunkturalnej.

Uzasadnienie

„Podczas gdy epidemia Covid-19 uderzyła w światową gospodarkę i zakłóciła łańcuchy dostaw, Apple widzi duży popyt na iPhone’y, iPady i komputery Mac od osób pracujących i studiujących zdalnie. Przychody z iPhone’ów zmiażdżyły oczekiwania Wall Street w ostatnim kwartale. Urządzenie to nadal generuje prawie połowę sprzedaży giganta, a w sezonie wakacyjnym często przekracza 60%. Akcje spółki wzrosły w tym roku, o 76%, co czyni ją pierwszą amerykańską firmą, która przekroczyła wartość rynkową 2 bln USD”.

źródło

W tym momencie cena za akcję spółki wynosi 129.04 USD i jest najwyższa w historii.

Segmentacja rynku

Apple dzieli swoje produkty ze względu na cenę i wyposażenie. Ma to na celu dotarcie do różnych grup klientów o różnej zasobności portfela. Dwa podstawowe modele będą miały 5,4 lub 6,1 cali przekątnej ekranu. Kolejne dwa lepiej wyposażone będą w wersji 6,1 oraz 6,7 cali. Modele premium będą miały boki ze stali nierdzewnej. Będzie można zakupić je występowały również w kolorze ciemnoniebieskim zarezerwowanym dla tego konkretnego segmentu. Poza tym dostaniemy nową generację procesora A14 oraz ogólne zwiększenie prędkości i wydajności.

Pracę opóźnione o kilka tygodni

Co ciekawe, testerzy telefonów wspomnieli, że niektóre z sieci 5G nie poprawiają szybkości w sposób znaczący. Czy to oznacza, że główny bodziec rozwoju technologicznego 2020 roku nie jest zadowalający?  Telefony będą wydawane w różnym czasie. Na pierwszy ogień pójdą modele gorzej wyposażone . Będzie to ok 20 września. Modele z wyższej półki pójdą w świat kilka tygodni później. Niestety sytuacja z koronawirusem opóźniła pracę firmy.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Komentarze