Aplikacja Robinhood dodaje Ethereum Classic, cena kryptowaluty rośnie

1 916

Robinhood, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe, oświadczyła, że ​​jej klienci mogą teraz inwestować w Ethereum Classic (ETC). Aplikacja Robinhood ogłosiła swoją szóstą kryptowalutę dostępną do obrotu, co pozytywnie wpłynęło na cenę kryptowaluty. Po ogłoszeniu dodania ETC przez Robinhood, cena wzrosła o 9% (podczas pisania artykułu). Amerykańscy inwestorzy mogą teraz przechowywać i sprzedawać w aplikacji sześć kryptowalut: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) i Ethereum Classic (ETC). Warto zaznaczyć, iż dzisiaj tj. 7 sierpnia prowadzone są ostateczne testy ETC, przed dodaniem na platformie Coinbase.

Platforma kryptowalutowa została uruchomiona w lutym br., z obsługą Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). W ostatnich miesiącach Robinhood, który osiągnął w maju 2018 roku wycenę 5,6 miliarda dolarów, po zakończeniu swojej sesji finansowania, rozszerzył zakres obsługiwanych kryptowalut, dodając wsparcie dla Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) i Dogecoin (DOGE).

Aplikacja Robinhood rozpoczęła swoją działalność w czterech stanach USA. Obecnie cieszy się popularnością w aż 19 stanach USA, w tym w Arizonie, Kalifornii, Kolorado, na Florydzie, w stanie Indiana, Iowa, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, New Jersey, Wisconsin i Gruzji. Decyzja Robinhood o wystawieniu Ethereum Classic jest zgodna z zapowiedzią Coinbase, giganta kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, którego Robinhood stał się rywalem. Pomimo, iż giełda kryptowalut Coinbase jako pierwsza ogłosiła, że ​​planuje dodać wsparcie dla ETC, Robinhood zrobił to szybciej i niespodziewanie.

Coinbase i wprowadzenie Ethereum Classic

Na początku sierpnia giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że rozpoczęło „ostateczne testy” kryptowaluty i zaczęła przyjmować transfery w ETC dzisiaj, tj. 7 sierpnia. Jednakże nowa opcja zostanie początkowo udostępniona użytkownikom Coinbase Pro i Coinbase Prime i żaden klient nie będzie mógł od razu dokonać transakcji w ETC. Co więcej, klienci Coinbase Prime i Coinbase Pro, którzy przetrzymywali Ethereum przed hard forkiem w 2016 roku, otrzymają zaległe Ethereum Classic.

„Oczekujemy, że ostateczne testy zostaną zakończone do wtorku 7 sierpnia, kiedy to ogłosimy, że jesteśmy gotowi zaakceptować przelewy przychodzące Ethereum Classic. Zamierzamy najpierw umożliwić transfery przychodzące przez platformy Coinbase Pro i Coinbase Prime przed umożliwieniem handlu, od 24 do 48 godzin” – oświadczył zespół Coinbase

Co sądzicie o Ethereum Classic? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze