Aplikacja BISON od drugiej największej giełdy w Niemczech

1 658
Jedna z największych tradycyjnych giełd w Europie i Niemczech uruchomiła aplikację do handlowania kryptowalutami – BISON. To pierwsza tego typu aplikacja stworzona przez długowieczną giełdę papierów wartościowych. Aplikacja posiada szereg interesujących funkcjonalności, np. jest całkowicie darmowa i mała uwaga – jest dostępna wyłącznie w Niemczech.

 

Największa giełda

Nowe narzędzie do handlu (ang. trading) kryptowalutami zostało stworzone przez tradycyjną giełdę papierów wartościowych w Niemczech. Börse Stuttgart została założona prawie 160 lat temu, a obecnie jest drugą co do wielkości giełdą akcji w Niemczech i dziesiątą w Europie.

https://twitter.com/bisonapp/status/1090920632659922945

Właściwie to aplikacją opiekuje się kilka podmiotów. W grę wchodzi kilka spółek zależnych od Börse Stuttgart, jednocześnie tworząc grupę Börse Stuttgart Group. W jej skład wchodzą partnerzy tacy jak: EUWAX AG przeprowadzający transakcje, Blocknox GmbH nadzorujący depozyty i zabezpieczenia oraz solarisBank AG. Ten ostatni jest odpowiedzialny za proces płatności i depozyty klientów w euro, poza tym aplikację stworzyła Sowa Labs GmbH.

 

Technikalia

Aplikację uruchomiono 31 stycznia, wyłącznie na rynku niemieckim, ale nota prasowa mówi, że z czasem będzie podbijać kolejne kraje (najpierw Europy). Ponadto znamy ciekawe, niespotykane cechy tejże aplikacji, a mianowicie brak opłat oraz Cryptoradar.

Brak opłat za transakcje, wprowadzane depozyty czy nawet wypłaty, więc jak firma zarabia pieniądze? Otóż firma udzieliła krótkiej odpowiedzi na to pytanie:

BISON nie pobiera żadnych prowizji. BISON zarabia pieniądze z marży pomiędzy cenami kupna i sprzedaży widocznymi w aplikacji.Druga interesująca funkcja aplikacji to Cryptoradar, który ma na celu śledzić social media i informować o warunkach panujących na rynku. Sztuczna inteligencja obserwuje na bieżąco Twittera, wertuje 250 000 tweetów dziennie, a następnie przedstawia to w bardzo przystępnej formie. Nie jest wymagane czytanie tysięcy postów, ponieważ aplikacja powie nam, co jest aktualnie najbardziej “chodliwe”. Sami sprawdźcie, aktualizuje się mniej więcej co 5 sekund.

 

Aplikacja BISON

Handel w aplikacji odbywa się przy użyciu czterech kryptowalut i są to: Bitcoin, Ethereum, Litecoin oraz Ripple (XRP). Dodam, że aplikacja BISON na smartfony, jest dostępna na platformie iOS oraz Android.

Kolejną ciekawostką jest fakt, iż możemy (na żądanie) wypłacić nasze cyfrowe monety z aplikacji na własny portfel kryptowalut. Jednakże nie ma możliwości wpłacenia naszych tokenów do aplikacji.

Jeszcze kilka ważnych kwestii: kupowanie i sprzedawanie w aplikacji jest dostępne tylko w godzinach 6-24 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Minimalny depozyt handlowy to 20 euro, maksymalny to 20 000 na jeden transfer. Poza tym pojedyncze zlecenie możemy zrealizować za maksymalną kwotę 50 000 euro, z kolei wypłaty trwają do trzech dni.

Warto zaznaczyć, że z aplikacji mogą korzystać tylko zweryfikowane osoby, chyba że chcą spróbować wersji DEMO, bo taka też istnieje.

Co sądzicie o wdrożeniu tego typu formy handlu kryptowalutami przez ogromną giełdę? Czy aplikacja BISON się przyjmie? Zapraszam do komentowania!

Komentarze