Anonymous | 75 milionów $ na rozwój prywatności

Grupa Anonymous ogłosiła utworzenie dedykowanego funduszu Bitcoin. 75 milionów dolarów w BTC zostanie przeznaczone na promowanie technologii zwiększających prywatność i rozwój kryptowalut.

We wczorajszym komunikacie prasowym Anonymous podali dość niejasne szczegóły akcji. Inicjatywa pod hasłem „Unknown Fund” planuje przekazać bitcoiny o wartości 75 mln USD na rzecz startupów, które wspierają koncepcję anonimowości online.

anonymous 2
źródło: tutaj

Grupa twierdzi, że projektami preferowanymi dla inwestycji będą te dotyczące ochrony danych osobowych, narzędzi zwiększających anonimowość oraz projektów kryptowalutowych.

Finansowanie od Anonymous

W całej sprawie brakuje informacji, skąd tak naprawdę ma pochodzić 75 milionów dolarów, ilu jest „organizatorów” funduszu, ani w jaki sposób taka suma miałaby być dystrybuowana.

Tak czy inaczej, we wspomnianym komunikacie prasowym Anonymous bardziej skupiają się na motywach Nieznanego Funduszu. Opisują ochronę danych osobowych jako „jedno z głównych wyzwań współczesnego człowieka”. Grupa zwróciła uwagę na niedawne przykłady zastosowania „bardzo ukierunkowanych reklam”, które są wykorzystywane do zmiany woli politycznej ludzi.

Anonymous powołują się na przykład referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. Wspominają także kampanie wyborcze z wyborów prezydenckich w USA. Stwierdzili, że w obu przypadkach dane osobowe zostały wykorzystane do przekazania informacji, które mogły wpłynąć na sposób głosowania. Anonymous piszą:

Wykorzystanie danych stało się już potężnym narzędziem do manipulowania ludźmi. Skuteczność tego narzędzia jest zarówno niesamowita, jak i przerażająca.

Prywatność przede wszystkim

Nie tylko interesy natury politycznej stają się przyczynkiem do wykorzystywania zebranych danych osobowych. Anonymous twierdzą, że wiele firm wykorzystuje takie dane w celu wzbogacenia się. Oprócz tego firmy te zwiększają tym samym uzależnienie ludzi od mediów społecznościowych.

W odniesieniu do kryptowalut autorzy komunikatu prasowego napisali:

Unknown Fund widzi także niesamowite możliwości ochrony praw i wolności ludzi, jakie dają nam technologie, takie jak blockchain i kryptowaluty. Jest to szansa dla ludzkości na stworzenie nowego środowiska, nowego i uczciwego systemu monetarnego oraz uczynienie świata lepszym miejscem.

Anonymous wskazali również na nowe strategie mające na celu dalsze wspieranie tych, którzy pomagają rozwijać się technologiom zwiększającym prywatność. Dotyczy to nie tylko Bitcoina. Stwierdzili, że ogłoszą swoje pomysły w późniejszym terminie.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze