Anonimowe kryptowaluty na skraju upadku? | W grę wchodzą nowe regulacje

Nowa polityka międzynarodowa zmusza giełdy cyfrowych walut do usuwania anonimowych, prywatnych kryptowalut. Na pierwszy ogień idzie Dash, Monero i Zcash.

Nowe wytyczne

Nowe wytyczne dotyczące walut wirtualnych opublikowane przez międzynarodową Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie “privacy coins”.

Wczoraj kolejna koreańska giełda kryptowalut UPbit ogłosiła wycofanie, zakończenie działalności rynków walut oferujących krztynę prywatności. Wraz z końcem września giełda przerwie wsparcie dla wszelkiego typu rynków XMR, DASH, ZEC, XHV, TUBE, PIVX.

Powody usunięcia anonimowych kryptowalut przez UPbit:

Kryptowaluty wykorzystujące funkcje anonimowości przestaną być wspierane. UPbit będzie wspierał tylko jawne wypłaty i depozyty.

Tak czy inaczej, decyzja o zaprzestaniu wsparcia tych kryptowalut zablokuje również możliwość prania pieniędzy i napływ kapitału z zewnętrznych sieci. UPbit nadal będzie brał pod uwagę kryptowaluty z funkcjami anonimowości w celu ostrzegania przed krypto inwestycjami.

Anonimowe kryptowaluty wykluczone

UPbit to tylko jeden z przykładów zakończenia tradingowej działalności w sferze privacy coins. Nowe wytyczne FATF dotknęły również Coinbase i OKEX.

Królewska filia Coinbase UK w zeszłym miesiącu ogłosiła przerwanie wsparcia dla kryptowaluty Zcash. Od 26 sierpnia obywatele Wielkiej Brytanii nie są w stanie dłużej handlować tą kryptowalutą na giełdzie Coinbase.

Kolejnym przykładem postępującego wykluczenia cyfrowych walut oferujących funkcje prywatności jest koreańska giełda OKEX z siedzibą na Malcie. W wyniku nowych wytycznych FATF giełda nie będzie dłużej wspierać monero (XMR), dash, zcash (ZEC), horizen (ZEN), super bitcoin (SBTC).

Niestety od czasu, kiedy to w połowie czerwca rozpoznaliśmy pierwsze oznaki wykluczenia z obrotu prywatnych kryptowalut, tym zaczęło im ubywać.

Cena, kurs jednych z największych pod względem kapitalizacji walut cyfrowych, ale również oferujących funkcje prywatności odnotowały ostatnio spory spadek. Od 30% do nawet 50% w przypadku kryptowaluty Zcash. Kapitalizacja Dash, Monero i Zcash to blisko 2,5 miliarda dolarów. 

Wydaje się, że kryptowaluty z funkcjami umożliwiającymi zachować prywatność i anonimowość w wymianie handlowej są zagrożone. Z drugiej strony jednak, czy to nie potwierdza ich działania, przełomowej technologii i funkcjonalności? Co o tym sądzicie? Zapraszam do komentowania. 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx