Andrew Tate znów ma problemy. Przyznał się do przestępstwa?

Andrew Tate używał Bitcoina do unikania podatków?

Brytyjsko-amerykański influencer w mediach społecznościowych i pięciokrotny mistrz świata w kickboxingu, Andrew Tate, został aresztowany w Rumunii w zeszłym miesiącu pod zarzutami handlu ludźmi, napaści na tle seksualnym i tworzenia zorganizowanej grupy przestępczej.

Niedawno pojawił się film, na którym Tate chwali się wykorzystywaniem Bitcoina do unikania płacenia podatków. Film został przeanalizowany i opublikowany przez popularnego youtubera a zarazem prawnika kryminalnego Bruce’a Riversa w ramach analizy prawnej. We wspomnianym filmie Tate wydaje się opisywać użycie Chaturbate, platformy z kamerkami internetowymi dla dorosłych, która płaci bitcoinami, aby ominąć tradycyjny system bankowy i uniknąć płacenia podatków. Prawnik Tate stwierdził, że nie ma obecnie żadnych postawionych zarzutów w związku z rzekomym uchylaniem się od płacenia podatków przez influencera.

Wielki Brat patrzy

Zgodnie z wytycznymi amerykańskiego fiskusa, Internal Revenue Service (IRS), dochód uzyskany w bitcoinach lub innych kryptowalutach stanowi przychód z tytułu zatrudnienia i podlega opodatkowaniu w większości jurysdykcji. Organy podatkowe w USA posiadają oprogramowanie do śledzenia i analizowania transakcji na blockchainie i jest wykorzystywane przez nie do odnajdywania osób, które uchylają się od podatków przez transakcje kryptowalutowe. Międzynarodowy prawnik podatkowy Charles Kolstad z Withers Bergman LLP stwierdził, że IRS, UE i członkowie OECD koncentrują się właśnie na problemie uchylania się przez obywateli przed płaceniem podatków przy pomocy kryptowalut.

Zobacz też: Streamer Twitcha przepuścił środki klientów w kasynie

Kilku internetowych ciekawskich twierdzi, że odnalazło portfele kryptowalutowe należące do Tate, a dane z łańcucha bloków pokazują, że na jeden z jego portfeli wpłynęło ponad 2,6 milionów dolarów w bitcoinach od sierpnia 2021 roku.

Przestroga dla innych inwestujących w kryptowaluty

Wytyczne IRS stanowią, że wynagrodzenie w jakiejkolwiek formie, w tym przez kryptowaluty, podlega opodatkowaniu na podstawie jego godziwej wartości rynkowej. Podwójne brytyjsko-amerykańskie obywatelstwo Tate może narazić go na odpowiedzialność skarbową, nawet jeśli jego działalność odbywała się poza Stanami Zjednoczonymi. Mówi się, że Rumunia jest daleko w tyle za innymi krajami pod względem rozumienia i adopcji kryptowalut i raczkuje tam dopiero stwarzanie ram prawnych dla płatności opartych na blockchainie. Obfitująca w zwroty akcji historia z Andrewem Tate w centrum przypomina, że ​​chociaż Bitcoin może być wielką innowacją technologiczną, to ewidentnie nie jest ponad prawem.

Może Cię zainteresować:

Komentarze