Andre Cronje i Anton Nell opuszczają krypto i DeFi

6 464

Branża kryptowalut, a przede wszystkim DeFi straciła dwóch twórców, którzy mieli istotny wpływ na jej rozwój.

Andre Cronje i Anton Nell poinformowali dzisiaj na Twitterze, że postanowili zamknąć rozdział związany z DeFi / krypto i wrócić do swoich zajęć w tradycyjnym sektorze finansowym.

Kim jest Andre Cronje?

Andre Cronje wielokrotnie nazywany był „Ojcem chrzestnym DeFi”. Jest twórcą takich projektów jak Yearn Finance, Keep3rV1 i Fantom.

Kim jest Anton Nell?

Anton Nell regularnie współpracował z Cronje. Specjalizował się przede wszystkim w rozwiązaniach dla ekosystemu Fantom.

Cronje i Nell odchodzą z DeFi

W opublikowanych na Twitterze wiadomościach twórcy rozwiązań DeFi poinformowali o swoim odejściu i o zamknięciu kilku popularnych projektów.

Andre i ja zdecydowaliśmy, że zamykamy rozdział związany z branżą DeFi / krypto. Istnieje około 25 aplikacji i usług, które zamkniemy z dniem 3 kwietnia 2022 r.

„Andre and I have decided that we are closing the chapter of contibuting to the defi/crypto space. There are around ~25 apps and services that we are terminating on 03 April 2022”.

Zamkniemy między innymi: keep3r.network (używajcie thekeep3r.network), multichain.xyz (używajcie multichain.org), chainlist.org (powstało wiele kopii), solidly.exchange, bribe.crv.finance.

„Most notibly
yearn.fi (use yearn.finance)
keep3r.network (use thekeep3r.network)
multichain.xyz (use multichain.org)
chainlist.org (lots of people replacing it)
solidly.exchange
bribe.crv.finance”

W przeciwieństwie do wcześniejszych rezygnacji argumentowanych tym, że „tworzenie DeFi jest do bani”, nie jest to reakcja na nienawiść wywołaną wypuszczeniem projektu. Decyzja dojrzewała już od jakiegoś czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez kilka ostatnich lat.

„Unlike previous „building in defi sucks” rage quits, this is not a knee jerk reaction to the hate received from releasing a project, but a decision that has been coming for a while now.
Thanks you to everyone that supported us over the past few years”.

Informacja o planowanym zamknięciu usługi na stronie Chainlist.

Popularne projekty, nad którymi pracowali Andre Cronje i Anton Nell źle zareagowały na informację o ich odejściu z branży. W ciągu doby Keep3rV1 (KP3R) stracił 28,5%, Fantom (FTM) 15,3%, a yearn.finance (YFI) 4,1%.

Komentarze