Analiza Bitcoina | Dokąd mogą dotrzeć spadki BTC?

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena najstarszej z kryptowalut osunęła się poniżej bariery 9900 USD i dotarła aż w rejon kolejnego wsparcia tj. 8900 USD i mierzenie 78,6% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

Mimo, że poziom ten – już po raz kolejny – nie został precyzyjnie przetestowany, to w jego okolicy wczoraj znów pojawiła się reakcja popytowa.

Biorąc jednak pod uwagę niewielką dynamikę trwających od tego czasu wzrostów (szczególnie wyraźnie dostrzec można to na niższych interwałach czasowych), niewykluczone, że w najbliższym czasie znów pojawi się reakcja podażowa i ostatecznie cena BTC osunie się aż w rejon 8900 USD.

ETH/USD – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie także na notowaniach Ethereum, którego cena osunęła się w ostatnim czasie poniżej 230 USD.

W wyniku późniejszych, chwilowych wzrostów cena ETH dotarła przetestowała ten poziom od dołu (jako wsparcie) a w jego okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, niewykluczone, że w najbliższym czasie cena ETH zaliczy dalsze spadki, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 182 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych spadków spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0,0250 BTC. Oznacza to, że w chwili obecnej ETH wyceniane w BTC jest najtańsze od maja 2017 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,0155 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym osunął się w okolice 0,2776 BTC. To właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, zamiast wzrostów, od kilku dni obserwujemy trend horyzontalny. Oznacza to, że kupujący nie mają wystarczająco siły, by wywindować kurs XRP nawet w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0,3650 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego.

Niewykluczone więc, że na przestrzeni najbliższych dni rynek w dalszym ciągu kontynuował będzie trend horyzontalny. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków.

XRP/BTC – Ripple

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r. 

Tuż po tym wybiciu dostrzec mogliśmy tu niewielką korektę wzrostową, wskutek której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy znów pojawiła się jednak reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 1200 satoshi i mimo, że od kilku dni obserwujemy spokojne wzrosty, to zdecydowanie bardziej przypominają one jedynie korektę, po której znów spodziewać możemy się spadków.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od kilku dni obserwujemy trend horyzontalny. Biorąc pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia jest to forma korekty, niewykluczone, że wkrótce znów pojawi się reakcja podażowa i cena BCH osunie się w rejon 225 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0320 BTC. Od ponad dwóch tygodni rynek porusza się horyzontalnie nieco poniżej tego poziomy i w dalszym ciagu nie pojawi się tu żadna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie. Coraz bardziej prawdopodobne wydają się zatem dalsze spadki, dla których realnym zasięgiem wydaje się rejon grudniowych dołków a więc najniższych poziomów w historii notowań tej pary.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od kilku dni spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 68-66 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs znalazł się w okolicy istotnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć rejonu 0,0069 BTC, bądź nawet 0,0052 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Ta transakcja na ropie prawie mnie złamała. To właśnie w tym momencie powiedziałem sobie: ‘Panie Głupek, dlaczego stawiasz wszystko na jedną transakcję? Dlaczego nie uczynisz swojego życia dążeniem do szczęścia, zamiast dążenia do bólu?

– Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze