Amerykański fundusz wchłania Stellar Lumens

Grayscale Investments przed kilkoma dniami włączył do swojej oferty inwestycyjnej Stellar Lumens Trust™. Jest to kolejny sposób na inwestycje w cyfrowe aktywa, charakteryzujący się tradycyjnym podejściem do klienta.Gwiezdne lumeny


Jeden z nowojorskich funduszy inwestujących w cyfrowe aktywa uruchomił 17 stycznia Stellar Lumens Trust™. Pozwala on inwestować w kryptowalutę Stellar Lumens (XLM) na tradycyjnych warunkach finansowych pod postacią udziałów.

Platforma nazwana Stellar Lumens Trust™ to prywatny, otwarty system z możliwością przeprowadzenia audytu. Zalety, jakie posiada ten fundusz w porównaniu do bezpośredniej inwestycji w XLM to mniej zobowiązań oraz niższe koszty.

Akredytowani inwestorzy mogą kupować udziały już od 25 000 dolarów, gdzie na każdy udział przypada blisko 100 XLM. Opłata sponsorska związana z obsługą funduszu przez XLM Holding wynosi 2,5% rocznie.

Obecnie Stellar Lumens Trust™ dysponuje ekwiwalentem 400 000 dolarów zainwestowanych w XLM, a to tylko ułamek całego budżetu.

Grayscale Investments


Powyżej wymieniona firma to Digital Currency Group, która jest zaufanym autorytetem, umożliwiającym tradycyjne inwestycje w kryptowaluty. Wizja firmy sprowadza się do słów założyciela, Barry’ego Sillberta:

Bitcoin ma potencjał, aby przekształcić radykalnie naszą koncepcję pieniądza, przechowywania wartości i środków wymiany na całym świecie.Grayscale obsługuje obecnie dziewięć platform typu Trust™, które gromadzą blisko 800 milionów dolarów w kryptowalutach (dane z dnia 18.01.19). Są to platformy pozwalające inwestować w takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash, Ripple, Horizen, Bitcoin Cash czy Ethereum Classic.Jak widać, od 31 grudnia do dziś utracono w ogólnej puli 25 milionów dolarów zainwestowanych środków. Według raportu, ponad 90% środków jest ulokowanych w Bitcoinie, następnie trochę drobnych w Ethereum Classic, Zcash i Ethereum.

Grayscale rozpoczęła działalność w 2013 roku, wprowadzając możliwość zakupu Bitcoina. Z czasem poszerzyła ofertę o kolejne kryptowaluty, najwięcej w 2017 roku, które nie przyniosły dotąd większych zwrotów z inwestycji.

Ciężkie czasy


Według raportu ze stycznia 2018 roku wiemy, że 7 z 9 uruchomionych platform inwestycyjnych jest na minusie. Największy spadek odnotował Bitcoin Cash, Ethereum czy Litecoin, bo ponad 80% spadku kursu od startu platform. Na plusie widzimy tylko Grayscale Ethereum Classic Trust™ z wynikiem 28,6% oraz pierwotnie wprowadzonego Grayscale Bitcoin Trust™. Bitcoin odnotował ponad 2 500% zwrotu z inwestycji od roku 2013.

Nie wspominając o dziesiątym, grupowym funduszu firmy widać, że inwestycyjne posunięcia w euforycznym roku 2017 nie przynoszą korzyści. Wydawałoby się, że Bitcoin to rekompensuje ale tylko tym, którzy zainwestowali odpowiednio wcześnie. Fundusze pozyskane od klientów Grayscale w 80% znacznie straciły na wartości, mimo to firma wprowadza Stellar Lumens.Zapewne liczą na pozytywny rozwój sytuacji w przyszłości, a Wy co o tym myślicie? Czy rywal Ripple – Stellar Lumens jest dobrą inwestycją? Wiecie gdzie komentować.

Komentarze