AMA z Vitalikiem Buterinem

Vitaliki Buterin zachęcił na Twitterze obserwowane przez siebie osoby do zadawania mu dowolnych pytań, co przełożyło się na krótkie AMA (Ask Me Anything).

Wśród wiadomości, na które odpowiedział, znalazło się pytanie o to, czego najbardziej żałuje w związku z Ethereum.

Kiedy powstało Ethereum?

Sieć Ethereum została uruchomiona 30 lipca 2015 roku. W ciągu zaledwie sześciu lat ETH stało się drugą najpopularniejszą kryptowalutą, a jej kurs wzrósł z historycznego minimum na poziomie 0,43 USD do obecnych 3 781,56 USD (ATH sprzed czterech miesięcy wyniosło aż 4 356,99 USD). Z projektem kojarzony jest przede wszystkim Buterin, ale warto pamiętać, że był on jednym z ośmiu współzałożycieli. Wśród nich był również Charles Hoskinson, o którym pisaliśmy niedawno w artykule Niepokorny Hoskinson | Dlaczego wyrzucono go z Ethereum? Od samego początku to jednak Vitalik Buterin nieprzerwanie pozostaje twarzą projektu.

Czego żałuje twórca Ethereum?

W tym roku, w wieku 27 lat, Vitalik Buterin został okrzyknięty drugim najmłodszym miliarderem na świecie, który na swój majątek zapracował od zera (pierwszym jest Austin Russell, który został miliarderem w 2020 roku w wieku 26 lat). Pomimo ogromnego bogactwa i istotnego wpływu na całą branżę kryptowalut, Buterin nie ukrywa, że jest coś, czego żałuje i co jest związane z Ethereum. Chodzi o sprawę z ośmioma współzałożycielami i konieczność ich szybkiego wybrania (szczegóły tej sprawy znajdziesz we wspomnianym artykule o niepokornym Hoskinsonie).

„The whole '8 cofounders’ thing (and choosing them so quickly and nondiscriminately)”.

Czym zajmowałby się Vitalik Buterin, gdyby nie stworzył Ethereum?

Gdyby nie powstało Ethereum, Buterin prawdopodobnie zajmowałby się projektowaniem nowoczesnej platformy social media. Przyznał również, że zeszłoroczny pobyt w Singapurze bardzo go zmienił i pozwolił mu być samemu z własnymi myślami, na co wcześniej nie miał czasu.

„I feel like my huge span of time in Singapore last year changed me quite a bit. It was interesting to just… be by myself and with my own thoughts for the first time in nearly a decade”.

Komentarze