Altcoiny na Netflixie | Będziecie oglądać?

Gigant z USA, Netflix planuje wypuścić kolejny dokument o tematyce kryptowalutowej, tym razem skupiony na rynku altcoinów. Dokument będzie kontynuacją releasu „Banking on Bitcoin” wydanego w 2017 r. Plany Netflixa podkreślają rosnące zainteresowanie branżą kryptowalut w wielu różnych sektorach mainstreamu. Produkcja ma nosić tytuł: The Geeks Shall Inherit The Earth :).

Nie tylko bitcoin

Plotki o możliwym sequelu altcoin zaczęły pojawiać się już w styczniu tego roku. Wiemy, że firma planuje rzucić nowe światło przestrzeń kryptowalutową kojarzoną nie tylko z bitcoinem. Szczegóły dotyczące projektu pozostają jedynie zdawkowe, a sam Netflix utrzymuje je za gęstą mgiełką tajemnicy. Wszystko jednak wskazuje na to, że altcoiny na Netflixie niebawem się pojawią, aczkolwiek nie znamy jeszcze daty premiery. Zobaczcie trailer:

Na Redditcie mogliśmy znaleźć informacje o tym, że w produkcji pojawią się wywiady z wieloma ważnymi osobistościami z branży. Chcąc wymienić chociaż kilka z tych „gwiazd”, mają to być m. in. prezes TRON Justin Sun, a także inne znane i cenione osobistości, takie jak Vitalik Buterin (Ethereum), Da Hongfei (NEO), Charles Hoskinson (Cardano), Roger Ver (Bitcoin Cash) oraz wielu innych.

Altcoiny na Netflixie to dobry pomysł na edukację

Film dokumentalny o altcoinach produkcji Netflixa może pomóc edukować ludzi spoza branży kryptowalut na temat projektów, które są alternatywne do bitcoina. Dane z CoinMarketCap pokazują, że istnieje ponad 2 292 różnych kryptowalut, ale BTC nadal pozostaje dominującą monetą, która kontroluje 63% całkowitej kapitalizacji rynkowej.

W 2016 roku, kiedy Netflix pracował nad dokumentem o Bitcoinie, scena altcoinów nie była tak gęsto oblegana jak dzisiaj. Szum wokół projektów Initial Coin Offering (ICO) przyczynił się do tego, że wiele projektów altcoinowych wspięło się na wyżyny popularności między 2017 a 2018 r.

Aktualnie, jak informowaliśmy Was wcześniej, wiele z tych projektów doświadczyło jednak pewnej stagnacji. Zapaleni wyznawcy popularnych „altów” zdają się prześcigać w projekcjach, że to właśnie „ich moneta” pójdzie niebawem w ślad bitcoina i rozpocznie swój rajd w górę wykresów cenowych.

Jak zapatrujecie się na takie wieści? Chcielibyście obejrzeć produkcję Netflixa? Zapraszam do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze