Alipay blokuje i monitoruje transakcje kryptowalut

źródło: pixabay.com
1 655

Chiński rząd ukazuje coraz bardziej negatywny stosunek do kryptowalut. Po ogłoszeniu zablokowania dostępu do ponad 120 giełd kryptowalut oraz uniemożliwienia zakupu kryptowalut za pośrednictwem chińskiej aplikacji WeChat, firmy pośrednicze zmuszone są monitowania transakcji kryptowalutowych. Aplikacja Alipay, służąca do przetwarzania płatności od Alibaba Group, również blokuje konta użytkownikom, którzy angażują się w handel kryptowalutami.

Aplikacja Alipay i Ant Financial monitoruje platformy pod kątem transakcji związanych z kryptowalutami. Chiński komunikator WeChat uniemożliwił użytkownikom wysyłanie środków związanych z finansowaniem ICO oraz zakupem/sprzedażą walut cyfrowych. Wspomniana usługa przetwarzania płatności Alipay jest własnością międzynarodowego konglomeratu Alibaba, jednej z najbardziej wpływowych i cennych firm na świecie. Firma będzie teraz wprowadzać ograniczenia, a nawet blokować konta, które propagują handel kryptowalutami.

„Alipay zawsze przestrzegał zasady niedostarczania usług dla wirtualnych transakcji walutowych. Będziemy nadal ściśle monitorować codzienne transakcje pozagiełdowe. Po znalezieniu podejrzanych transakcji związanych z kryptografią natychmiast podejmiemy stosowne działania, w tym między innymi: zawieszenie funkcji transferu środków z dowolnych kont Alipay używanych przez firmy do owych transakcji” – powiedział rzecznik Ant Financial

Ponadto, Ant Financial poinformował, że Alipay rozpocznie edukację na temat niwelowania i zapobiegania ryzyka w obrębie kryptowalut, przypominając użytkownikom, aby nie dali się oszukać różnymi fałszywymi projektami i sztuczkami marketingowymi. Alipay liczy, iż nowy program edukacyjny przyniesie obustronne korzyści, a użytkownicy będą w stanie rozpoznać ryzyko związane z transakcjami kryptowalutowymi i unikną możliwych strat kapitału.

Kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Chiny i zablokowanie 120 giełd kryptowalut

W tym tygodniu opisywaliśmy nowe wytyczne chińskiego rządu dot. obrotu kryptowalutami. Chiny są gotowe zablokować dostęp do ponad 120 zagranicznych giełd kryptowalut w ramach działań rządu, związanych z promowaniem kryptowalut. Według raportu Shanghai Securities Times, chińskie krajowe Biuro ds. Ryzyka Finansowego zidentyfikowało te platformy i zamierza przyjąć „ukierunkowane działania w celu utrzymania porządku finansowego i stabilności społecznej”. Obejmują one aktywny monitoring i blokowanie dostępu użytkownikom. Ponadto, chińskie władze zakazały lokalnym centrom handlowym i hotelom, aby pomagały organizować wydarzenia promujące kryptowaluty oraz ICO.

Co sądzicie o kontynuowaniu restrykcji kryptowalutowych przez chiński rząd? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze