Akcje MicroStrategy tracą 25%. Firma transferuje swoje BTC po raz pierwszy w historii

14 264

Według ostatnich, oficjalnych oświadczeń firmy przed Komisją Papierów Wartościowych (SEC), MicroStrategy jest w posiadaniu 130 000 BTC, czyli niespełna 4 mld dolarów. Drastyczny spadek Bitcoina do poziomu 21 000$ doprowadził do utraty przez firmę ponad 100 mln dolarów. Jakby tego było mało, akcje MicroStrategy na NASDAQ’u zanotowały gwałtowną obniżkę o ponad 25%.

Firma, u steru której stoi legendarny Michael Saylor, akumuluje Bitcoiny od sierpnia 2020 roku. Na dzień 31 marca 2022, średnia cena, po jakiej MicroStrategy nabywało swoje BTC wynosiła 30 700$. Brutalne spadki Bitcoina do poziomu 21 000$ wpędziły firmę w nie lada kłopoty. Inwestorzy pozbywają się akcji MS w obawie przed kontynuacją armagedonu i całkowitą utratą kapitału.

Wykres akcji firmy MicroStrategy na NASDAQ

Pomimo skrajnie negatywnego sentymentu oraz wszechobecnego, panicznego strachu, CEO MicroStrategy apeluje o rozsądek i jak zwykle zapewnia, że nie ma powodów do obaw, a firma nie zamierza sprzedawać swoich Bitcoinów.

Profil CryptoWhale z Twittera, zajmujący się śledzeniem transferów ogromnych ilości kapitału zauważył, że MicroStrategy po raz pierwszy w historii przeniosło 2089 Bitcoinów (ok. 48 mln dolarów) do nowego portfela.

Tweet zapoczątkował falę spekulacji, jakoby pomimo zapewnień Michaela Saylora, MicroStrategy planowało sprzedać przynajmniej część posiadanych Bitcoinów, by ratować się przed całkowitym upadkiem. Wielu użytkowników Twittera stanęło jednak w obronie firmy, nazywając wprost doniesienia o „puszczaniu toreb” przez MicroStrategy i sprzedaży Bitcoinów „rażącym kłamstwem”. Firma ma podobno wykorzystać przetransferowane BTC w celu zabezpieczenia.

Jednak krwawa łaźnia, z którą mamy obecnie do czynienia nie uderzyła tylko w MicroStrategy. Cierpi cały rynek i wszyscy zachodzą w głowę, jak nisko możemy spaść, oraz kiedy to szaleństwo dobiegnie końca.

Według Susannah Streeter, doświadczonej inwestorki i analityczki z firmy Hargeaves Lansdown:

„Fani kryptowalut przyzwyczaili się do szalonego rollercoastera, ale to, z czym mamy dzisiaj do czynienia, staje się nie do zniesienia nawet dla nich. Era tanich pieniędzy dobiega końca, dlatego inwestorzy coraz bardziej unikają ryzyka i odwracają się od kryptowalut”

Może Cię zainteresować:

Komentarze