Następczyni Borisa Johnsona: powinniśmy zaadoptować kryptowaluty z wykorzystaniem całego ich potencjału

1 907

Wczoraj (05.09) ogłoszono w Londynie ostateczne wyniki głosowania na następcę Borisa Johnsona, czyli stanowisko lidera Partii Konserwatywnej i szefa rządu. W wyborach zwyciężyła Mary Elizabeth Truss aka „Liz Truss” i teraz to ona stanie na czele partii Torysów i będzie wyznaczać kurs, z jakim podąży Wielka Brytania. W dzisiejszych szalonychh czasach nie ma już praktycznie zdarzeń pozbawionych politycznego, rasowego, płciowego lub faszystowskiego kontekstu – media głównego ści… nurtu podały więc, że przeważająca większość osób, które brały udział w wyborach nowego szefa rządu to „biali mężczyźni po 60., zamieszkujący bogatsze, południowe rejony Anglii”. Mimo tej skazy, wyborcy woleli w roli premiera zobaczyć Liz, aniżeli jej konkurenta, naczelnego sekretarza skarbu z rządu Borisa Johnsona, Riskiego Sunaka.

Choć z dwójki kandydatów to właśnie przegrany Sunak był znany ze swojego entuzjazmu dla kryptowalut i wielokrotnie nawoływał do tego, by Wielka Brytania stała się „europejskim centrum kryptowalutowym”, od wczoraj w sieci wiele mówi się o pozytywnym nastawieniu Truss do kryptowalut – wszystko przez jednego tweeta napisanego jeszcze w roku 2018, i w którym przekonywała do nieograniczania potencjały, jaki niosą za sobą cyfrowe aktywa.

I choć internet pełny jest tytułów o nowej, pro-kryptowalutowej premier Wielkiej Brytanii – należy do nich podchodzić raczej zachowawczo – trudno bowiem znaleźć więcej dowodów na nastawienie Truss do cyfrowych aktywów, poza powyższym tweetem. Jeszcze jedną „mini przesłanką” za tym, że Liz Truss jest przychylna krypotwalutom i będzie wspierać ich adopcje jest jej oświadczenie z roku 2020 gdy pełniła funkcję Minister Handlu, w którym zapewniała, że jedną z jej najważniejszych misji jest „stworzenie ogromnych możliwości w obszarach takich jak blockchain […]”. Poza blockchainem, pisała w nim także o wdrażaniu technologii autonomicznych samochodów we współpracy z przyjaciółmi z USA oraz pracach nad komputerami kwantowymi.

Nie wiemy w zasadzie nic więcej na temat podejścia nowej Premier do kryptowalut. Wiemy natomiast, że rządzenie w dzisiejszych czasach to ciężki kawałek chleba i przed Panią Premier stoi wiele trudnych wyzwań, takich jak walka z szalejąca inflacją, nadchodzący kryzys energetyczny czy przerwy w dostawach paliwa.

Może Cię zainteresować:

Komentarze