75% użytkowników kryptowalut nadal boi się płacić Bitcoinem

759
Osiągnięcie pełnego potencjału technologii blockchain będzie możliwe jedynie w przypadku mainstreamowej adopcji wirtualnych walut. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby to nastąpiło? Według Foundation for Interwallet Operability (FIO) jednym z nich jest użyteczność transakcyjna cyfrowych walut. Pomimo, że branża rozwija się w szybkim tempie, to nadal większość użytkowników kryptowalut to inwestorzy. I nie ma co się temu dziwić, skoro nawet 75% z nich czuje niepokój dokonując transakcji Bitcoinem.

FIO podzieliła następnie odpowiedzi na dwie grupy: osób, które posiadają kryptowaluty dłużej niż 3 lata i tych, które mają z nimi do czynienia krócej. W rzeczywistości, tylko 40% doświadczonych posiadaczy cyfrowych walut wybrało odpowiedź „bardzo spokojnie, jestem pewny, że wszystko przebiegnie, jak należy”. Nowi użytkownicy najczęściej (59%) zaznaczali odpowiedź „jestem nastawiony umiarkowanie optymistycznie co do przebiegu transakcji, jednak nadal często sprawdzam jej status. 15% ankietowanych z obu grup stresuje się, że coś może pójść nie tak.

Przed nami jeszcze długa droga

Według Foundation for Interwallet Operability (FIO) wiele jeszcze musi się zmienić, aby łańcuch bloków został w pełni wykorzystany. Transakcje za pośrednictwem blockchain są nieodwracalne, dlatego muszą cechować się wysokim zaufaniem wśród użytkowników, że przebiegną prawidłowo.

Istnieje wiele kwestii dotyczących użyteczności, które muszą zostać radykalnie poprawione, aby kryptowaluty osiągnęły kiedykolwiek swój pełny potencjał. Potencjał, który będzie polegał na gładkim ruchu zdecentralizowanej wartości. I zrobią dla systemu transakcji to, co internet zrobił dla przepływu informacji.

Macie jakieś przemyślenia na ten temat? Zapraszam do dyskusji!

Komentarze