55 000 Bitcoinów zostało właśnie wycofanych z Binance

31 189

Rekordowe 55 000 Bitcoinów, czyli ponad 1,1 miliarda dolarów, zostało właśnie wycofanych z Binance

Na największej na świecie giełdzie kryptograficznej pod względem wolumenu dochodzi do poważnych wypłat.

Bitcoin (BTC) odnotował rekordową aktywność zakupową, ponieważ BTC / USD powraca do sześciotygodniowych maksimów.

Najnowsze dane z firmy analitycznej CryptoQuant w sieci pokazują, że więcej BTC opuszcza główną giełdę Binance w ciągu jednego dnia niż kiedykolwiek wcześniej.

Binance kończy dzień lżejszym o 55 000 BTC

Pomimo ostrzeżeń, że dno makro mogło jeszcze nie nastąpić, inwestorzy Bitcoina nie marnowali czasu na podbijanie BTC powyżej 21 000 USD.

Zyski z ostatnich dwóch dni spowodowały ogromną zmianę w zachowaniu użytkowników na giełdzie, a salda BTC spadły na całym świecie.

Jako największa giełda pod względem wolumenu, Binance była szczególnie interesująca i 26 października odnotowała zmianę pozycji netto o ponad 55 000 BTC – największą w historii.

Odpływy pokonały wszystkie inne szaleństwa zakupowe, w tym spadek o 17 600 USD w czerwcu tego roku i krach z marca 2020 roku.

Współtwórca CryptoQuant, Binh Dang, zauważył ponadto, że odpływy z platformy instrumentów pochodnych ustanawiały wielomiesięczne rekordy.

„Dokładnie rok temu był dzień, w którym z giełdy instrumentów pochodnych została wyprowadzona największa liczba: 71 579 Bitcoinów”, napisał w jednym z postów firmy Quicktake.

„Łącznie odpływa z giełd instrumentów pochodnych 94 024 Bitcoinów. To najbardziej znacząca liczba od lipca. Kwota ta pomogła drastycznie zmniejszyć całkowite rezerwy na giełdach instrumentów pochodnych po gwałtownym wzroście od czasu spadku ceny Bitcoina w maju”.

Dang dodał, że takie odpływy derywatów towarzyszyły kiedyś zmniejszeniu presji po stronie sprzedającej na Bitcoina.

„Chociaż wciąż brakuje potwierdzenia w łańcuchu, że Bitcoin osiągnął dno, patrząc wstecz na historię końca 2018 roku, zobaczymy różnicę” – podsumował.

„W najsilniejszych spadkach cen w ciągu dwóch lat przed 2020 r. i 2021 r. każde pojawienie się silnego trendu spadkowego na rezerwach pochodnych wykazywało podobny spadek presji sprzedażowej. Czy teraz będzie podobnie ? „

Przeczytaj także: Visa jeszcze mocniej wchodzi w Bitcoina i w kryptowaluty

Wzrosty „nie zmieniły się” w hossę na Bitcoinie

Wracając do giełdowych akcji BTC, od 25 do 26 października główne platformy śledzone przez CryptoQuant odnotowały około 42 500 BTC w wypływach netto.

W przeciwieństwie do Binance, między platformowa zmiana pozycji nie ustanowiła globalnego rekordu, a czerwiec pozostał wyższy.

Podsumowując, inny współautor CryptoQuant, IT Tech, ostrzegł, że dobre czasy mogą nie potrwać długo. Spotkanie Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w sprawie stóp procentowych może wywołać niepożądany zwrot.

„Dla mnie może to oznaczać, że jest to jakaś fałszywa pompa przed spotkaniami FOMC 2.11.2022”, napisał w kolejnym Quicktake.

DXY upada i pomógł dorosnąć S&P500 i Bitcoinowi. Bądź ostrożny, ponieważ wciąż jesteśmy na rynku niedźwiedzia i jedna mała pompka tego nie zmieniła. „

Duże transfery z i na giełdy są interesującym zjawiskiem do obserwowania dla uważnego inwestora na rynku kryptowalut. Są cenną wskazówką nie tylko w celu śledzenia ruchów „wielorybów” ale także pokazują, które giełdy cieszą się zaufaniem pozwalającym na utrzymywanie znaczących depozytów.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze