5 000 bitomatów na świecie! | Co dalej z tradycyjnymi bankomatami?

Branża bitomatów nieprzerwanie od wielu lat pociąga za sobą kolejne inwestycje, według najnowszych danych jest ich już ponad 5 000 na całym globie! Jak to się ma do ponad 3 000 000 tradycyjnych bankomatów?

Bitcoin ATM

Od pewnego czasu informujemy Was na bieżąco o sytuacji na rynku bitomatów w Polsce i za granicą. Ostatnim razem, kiedy mieliśmy do czynienia z małą rewolucją w tym zakresie, pojawił się “Pierwszy na świecie Bitomat wykorzystujący Lightning Network!”. Więcej na temat bitomatów przeczytacie w tym miejscu.

Przechodząc jednak do teraźniejszości, najświeższe, dzisiejsze dane z portalu CoinAtmRadar wskazują na to, że krok milowy został osiągnięty. Na świecie jest już ponad 5 000 bitomatów!

Dokładnie jest ich 5 059. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie Bitcoin ATM (bankomat Bitcoin – bitomat) operują tylko na Bitcoinach. Większość bitomatów właśnie tak działa, lecz możemy spotkać również takie bitomaty (kryptomaty), które oferują sprzedaż bądź kupno innych cyfrowych walut, jak np. Bitcoin Casha, Litecoina, Dasha itd.

Sprawdźcie również ofertę Flying Atom odnośnie wymiany Bitcoina na złotówki przy użyciu Bitcoin ATM, jest ich już ponad 10 w całej Polsce. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Ciekawostka: w październiku świętujemy 6 rocznicę uruchomienia pierwszego Bitcoin ATM na świecie, a dokładnie w Vancouver.

3 000 000 tradycyjnych bankomatów

W świetle ogromu bankomatów widniejących na każdym rogu, bitomaty to wyłącznie ułamek wydającego każdego dnia pieniądze tortu – 0,16%. Jednakże są firmy, które próbują przeistoczyć ponad 3 miliony obecnych bankomatów w bitomaty, taką firmą jest m.in. Robocoin.

Robocoin już wiele lat temu stworzyło software Coin SDK, który umożliwia właścicielom bankomatów czy kiosków na zastąpienie aktualnego oprogramowania na ten bitcoinowy. Coin SDK nie łączy się z żadną instytucją, czy bankiem. Łączy się on z Internetem i giełdą bądź giełdami kryptowalutowymi, na których sprzedaje bądź kupuje dla nas na bieżąco cyfrowe aktywa.

Branża bitomatów, nie ma co do tego wątpliwości, pochłania kolejne inwestycje z każdym dniem, ale czy to długotrwały trend? Czy może i tradycyjne bankomaty już niedługo nie będą nam w ogóle potrzebne? Czy możemy liczyć na to, że chociażby część z klasycznych ATM przeobrażą się w Bitcoin ATM? Na te i inne pytania odpowiedzcie sobie sami. Zapraszamy do komentowania!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze