40% Chińczyków zamierza zainwestować w Bitcoina. Świetlana przyszłość kryptowalut w Chinach?

2 794

W przeprowadzonym badaniu, które uważane jest za jedno z największych na terenie Chin przepytano prawie 5000 obywateli. Sprawdzono ich znajomość i zainteresowanie kryptowalutami. Wyniki prezentują się obiecująco.

98,22% respondentów słyszało o kryptowalutach w głównej mierze o Bitcoinie (Spośród 4600 badanych osób tylko 75 nigdy nie słyszało o żadnej z kryptowalut czy o blockchainie ), a 40 procent badanych chce zainwestować w bitcoina, pomimo obecnej bessy.

Blockchain

Tylko 20% ankietowanych osób, słyszało o blockchainie. Dokładnie 1777 osób, a tylko 372 z nich uważa, że zna blockchain bardzo dobrze. Większość ludzi nadal pozostaje w sytuacji, świadomości istnienia takiej technologii, ale braku wiedzy na jej temat. Ponad połowa znających się na blockchainie to tak zwani millenialsowie, co sugeruje wyższy poziom zainteresowania technologią i krypotowalutami w tej grupie społeczeństwa.

Inwestujący

14 procent ankietowanych zainwestowało w kryptowalute/y. Spośród nich jedna osoba na pięć ma niewielką wiedzę i zna tylko Bitcoina, dwóch na pięciu zna podstawowe kryptowaluty takie jak Ethereum i EOS, a dwie na pięć mają wiedzę o innych altcoinach.

Wpływ reklamy

Influencerzy odgrywają ważną rolę w rozpowszechnianiu świadomości o kryptowalutach. Prawie 40% ankietowanych odkryło krypto za pośrednictwem „internetowych celebrytów”. 25 procent dowiedziało się o krypto za pośrednictwem przyjaciół i krewnych, a 20 procent dzięki relacjom medialnym.

Wiek inwestorów

60 procent osób, które zainwestowały w kryptowaluty, było w wieku 19-28 lat, a większość z nich przeznaczyła kwoty rzędu od 10 000 do 100 000 juanów (1450 – 14 500 dolarów). Większość tej grupy zainwestowała w czasie wzrostów w 2017 roku więc prawdopodobnie poniesili poważne straty. Mimo to 40 procent ankietowanych stwierdziło, że w przyszłości zainwestuje swoje wolne środki w kryptowaluty.

Skomplikowane procedury…

Prawie 60 procent respondentów stwierdziła, że były przerażone skomplikowanymi procedurami podczas korzystania z portfeli czy giełd. Podobna liczba uważa, że nie potrzebuje kryptowalut, jako środka płatniczego, ponieważ istnieją opcje płatności mobilnych, które są wszechobecne w całym kraju.

Pomimo tych obaw i ciągłych problemów z legalnością, sondaż wydaje się wskazywać świetlaną przyszłość kryptowalut w Chinach.

Jakie jest Wasze zdanie, czy wyniki są zadowalające? Może coś Was zszokowało w powyższym sondażu? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze