3 mln dolarów (50 BTC) na Fundację o. Tadeusza Rydzyka

Pewien mieszkaniec Wielkopolski znalazł na starym dysku klucze do bitcoinowej fortuny, którą udało mu się wykopać we wczesnym okresie działania sieci Bitcoin. Odzyskane 50 BTC o wartości rynkowej bliskiej 3 milionów dolarów, pragnie przekazać w całości na fundację Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka.

Niejaki @jarecki kopał BTC od samego początku. „Pamiętam, ze kiedy nikt jeszcze nie miał o bitcoinie zielonego pojęcia, ja już byłem aktywnym członkiem społeczności i wydobywałem BTC na moim komputerze. We wczesnym stadium istnienia sieci udało mi się wydobyć w sumie blisko 90 bitcoinów” – wyznaje w rozmowie z nami.

Los chciał, że dysk z kluczami prywatnymi do BTC popadł w zapomnienie na długie lata:

„Wstyd się przyznać, aczkolwiek nie wiem, jak to się stało. Tak samo szybko, jak bitcoin wszedł do mojej głowy, tak samo szybko z niej uleciał. Po okresie fascynacji, w obliczu braku możliwości użycia na szerszą skalę, zająłem się po prostu innymi sprawami. Komputer wylądował w garażu, zakopany pod stertą różnych gratów. W okolicach 2017 roku, kiedy o BTC zaczęło robić się głośno po raz pierwszy, zbagatelizowałem to i nie znalazłem ani czasu ani ochoty aby to spieniężać. Sądziłem, że tak sami jak szybko wzrosło, tak szybko się załamie. Teraz jednak, gdy kurs wzrósł tak wysoko, postanowiłem w końcu odzyskać te bitcoiny. Udało się,”

50 BTC na Lux Veritatis

Co Jarecki zamierza zrobić z odzyskanymi bitcoinami? 50 cyfrowych monet zasili konto Fundacji Lux Veritatis, której przewodzi o. Tadeusz Rydzyk.

rydzyk

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji Redemptorysta był niedostępny, aczkolwiek kiedy tylko uda nam się uzyskać jego komentarz w tej sprawie, natychmiast go opublikujemy.

EDIT 01-04-2021 g. 18:28: Prima Aprilis! Wielkie dzięki za wspólną zabawę!

Komentarze