3 kryptowaluty, które radzą sobie najlepiej w bessie 2022

31 033

3 kryptowaluty, które radzą sobie najlepiej w bessie 2022 roku.

Lista jest wynikiem selekcji po przestudiowaniu 30 najlepszych aktywów kryptograficznych według kapitalizacji rynkowej z ich rekordowych poziomów.

Rynek kryptograficzny spadał w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a jego wycena spadła z ponad 3 bilionów dolarów w listopadzie 2021 r. do 1,23 biliona dolarów w maju 2022 r.

Obawy o stale wyższą inflację, jastrzębią reakcję Rezerwy Federalnej na nią oraz trwający konflikt między Ukrainą a Rosją skłoniły inwestorów do ograniczenia ekspozycji na bardziej ryzykowne aktywa. Ponadto ich rosnący apetyt na bezpieczne schronienia, takie jak dolar amerykański, obniżył popyt na niektóre z czołowych kryptowalut i amerykańskich akcji.

W rezultacie niektóre aktywa cyfrowe, takie jak Dogecoin (DOGE) i Cardano (ADA), spadły o ponad 80% w porównaniu z rekordowymi wartościami ustanowionymi w zeszłym roku. W tym samym czasie kilka tokenów było świadkami podobnych, choć niewielkich spadków w porównaniu z innymi aktywami z pierwszej trzydziestki.

To trzy spośród tych kryptowalut wymienionych w losowej kolejności.

Monero (-65%)

Token zorientowany na prywatność – kryptowaluta Monero (XMR) poniosła mniej strat niż jej najlepsi rywale na rynku od listopada 2021 roku.

Cena XMR spadła o prawie 40% do 186 USD od szczytu w listopadzie 2021 r., który wynosił około 300 USD. Spadek pojawił się jako część szerszego ruchu korekcyjnego, który rozpoczął się po tym, jak Monero osiągnęło swój rekordowy poziom w maju 2021 r., blisko 520 USD, co spowodowało zniesienie spadków netto do około 65%.

Ograniczone perspektywy spadków XMR od listopada 2021 r. pojawiły się wśród doniesień, że jest on wykorzystywany do omijania sankcji. Tymczasem obawy przed surowymi regulacjami czyhającymi na rynku kryptowalut również wydawały się zwiększać spekulacyjny popyt na Monero.

Z technicznego punktu widzenia, XMR konsoliduje się w przedziale zdefiniowanym przez 50-tygodniową wykładniczą średnią kroczącą (50-tygodniowa EMA; czerwona fala) wokół 211 USD i 200-tygodniowa EMA (niebieska fala) w pobliżu 167 USD, podkreślając konflikt stronniczości .

UNUS SED LEO (-40%)

UNUS SED LEO (LEO), token narzędziowy wspierany przez iFinex — spółkę macierzystą giełdy BitFinex, był w dużej mierze niewzruszony szerszymi trendami kryptograficznymi.

Token kontynuował trend wzrostowy, nawet gdy jego rywale z pierwszej trzydziestki spadły po listopadzie 2021 r.; osiągnął najwyższy poziom w historii, wynoszący około 8,15 USD w lutym 2022 r., ale od tego czasu poprawił się o prawie 40%, obecnie notowany jest na poziomie około 4,90 USD.

Warto zauważyć, że iFinex wprowadził LEO w ramach prywatnej sprzedaży tokenów, aby w 2018 roku zebrać 1 miliard dolarów. W ten sposób firma chciała złagodzić niedobór gotówki, który doświadczyła po częściowym przejęciu funduszu swojego procesora płatności, Crypto Capital.

IFinex zapowiedział również, że odkupi LEO za minimum 27% swoich skonsolidowanych przychodów z poprzedniego miesiąca, usuwając tym samym swoją podaż z rynku. Ponadto firma zobowiązała się również do przeznaczenia 95% odzyskanych środków Crypto Capital i 80% środków z włamania BitFinex w 2016 r. na zakup LEO.

Dotychczasowe zwroty firmy LEO wynoszą teraz około 100%. Ale token wydaje się mocno scentralizowany, a tak zwany scentralizowany wieloryb giełdowy nadal utrzymuje około 97% jego podaży netto, zgodnie z danymi z Santiment.

Moneta Binance (-53%)

Podobnie jak Monero, BNB osiągnął szczyt na początku maja, gdy jego cena za token przekroczyła 700 USD. Następnie, w listopadzie 2021 r., para BNB/USD prawie ponownie przetestowała swój rekordowy poziom, po czym poprawiła się wraz z resztą rynku. Czyniąc to, zlikwidował ponad połowę swojej wyceny, obecnie handlując około 325 USD.

BNB służy jako token użytkowy w ekosystemie Binance, w tym wiodąca na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu oraz natywny łańcuch bloków o nazwie BNB Chain. Posiadacze tokenów mogą również składać propozycje za pośrednictwem wbudowanego modułu zarządzania BNB Chain, które są następnie poddawane głosowaniu.

Inne aktywa kryptograficzne

Czołowe kryptowaluty, Bitcoin (BTC) i natywny token Ethereum, Ether (ETH), również radziły sobie lepiej niż większość ich czołowych rywali na trwającej bessy.

Cena BTC spadła o 57% do około 29 300 USD z rekordowego poziomu 69 000 USD w listopadzie 2021 roku. Tymczasem druga co do wielkości krypto, ETH, spadła o 60% do około 1975 USD z ponad 4850 USD w tym samym okresie.

Shiba Inu (SHIB) i Polkadot (DOT) spadły o 65% z rekordowych poziomów odpowiednio 55 i 0,0008760 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze