$25 milionów w XRP dla Uniwersytetu w San Francisco

1 005
Stanowy Uniwersytet w San Francisco ujawnił informację o przyznaniu im dotacji przez założyciela Ripple w wysokości 56 milionów XRP. Co ciekawe, jest to dotychczas największa dotacja krypto dla wyższej uczelni w Stanach Zjednoczonych.


Dotacja XRP

4 kwietnia, w czwartek San Francisco State University (SFSU) ujawniło informacje o tym, że w listopadzie ubiegłego roku otrzymali sporą dotację w kryptowalutach. Inwestor i założyciel Chris Larsen, jego żona Lyna Lam i ich fundacja non-profit Rippleworks przeznaczyli na rzecz kampusu 56 milionów tokenów XRP.

Wówczas wartość tych XRP wynosiła 25 milionów dolarów, niestety po jesiennych fluktuacjach cena uległa znacznej redukcji. Chris Larsen jednakże, ku uciesze uczelni i jej rektora Les Wonga zaproponował gwarancję wyżej wymienionej sumy. “Chris, czuwaj nad jego duszą” – powiedział rektor.

Dotacja XRP będzie skierowana na poczet rozwoju katedr finansowo-technologicznych (fintech) oraz przedsiębiorczych, na każdą z nich po 8 milionów dolarów. Pozostałe $9 milionów zostanie przeznaczone na utworzenie funduszu Lam-Larsen na rzecz Globalnych Innowacji.

Edukacja

SFSU został postawiony w nowej sytuacji, ponieważ dotacja XRP nie jest tak łatwa w wydatkowaniu, jak ma się to w przypadku walut fiat. Uczelnia potwierdza, że nie zamierza zalewać rynku kryptowalut, tylko powoli, systematycznie upłynnia tokeny już od listopada.

Kryptowalutowe systemy płatności to zupełnie nowa rzecz dla uniwersytetów, wielu zastanawia się dlaczego nie wystarczy po prostu stara dobra książeczka czekowa z nabazgranym podpisem. Chris Larsen wyjaśnia, że właśnie na tym mu zależy, aby ów prezent był czymś więcej niż tylko gotówką. Studenci będą uczyć się o kryptowalutach i innych nowo opracowywanych rozwiązaniach globalnej finansjery.

Chcemy mieć pewność, że San Francisco State jest w czołówce technologii finansowych. Kryptowaluty to drugi internet, to jest naprawdę poważna sprawa.Miliarderzy

Chris Larsen to wychowanek Doliny Krzemowej lat 60 i jak wiele znamienitych osobistości z tamtych czasów osiągnął niebywały sukces finansowy. Forbes plasuje go na 1 227 miejscu najbogatszych ludzi świata z majątkiem bliskim 2 miliardów dolarów.


W 2012 r. Chris założył globalną firmę Ripple, 3 lata po Bitcoinie, zajmującą się płatnościami na całym świecie. Wcześniej z kolei prowadził i założył Prosper Marketplace w San Francisco, rynek pożyczkowy bez angażowania banków.

Warto dodać, że Chris jest absolwentem SFSU, a dotacja XRP to nie jedyna pomoc finansowa dla uczelni z jego strony.

Co myślicie o dotacjach w kryptowalutach? Czy to dobry pomysł szerzenia edukacji w tym zakresie? Zapraszamy do komentowania poniżej.

 

Komentarze