13 powodów, dla których cena Bitcoina nie będzie dalej spadać wg Toma Lee

Tom Lee, CEO Fundstrat – butiku doradztwa strategicznego, stwierdził, że to już koniec spadków ceny bitcoina – koniec symbolicznej kryptozimy. Na potwierdzenie swojej tezy przedstawił 13 powodów wzrostu.

Tom Lee już na początku roku stwierdził, że bitcoin osiągający cenę $25.000 w roku 2019 jest tylko kwestią czasu. Jeśli wierzyć jego analizie, czeka nas koniec spadków BTC i  wejście w kolejny cykl byka. Wcześniej wspomniane 13 powodów wzrostu ceny bitcoina opiera się zarówno na analizie technicznej, jak i zaangażowaniu Wall Street, metryce bitcoina, a także pozytywnym nastawianiu całego środowiska.

13 powodów Toma Lee

Powyższa lista przedstawia wszystkie argumenty, które zdaniem CEO Fundstrat są wystarczające do ogłoszenia końca kryptozimy. Znajdziemy między nimi wydarzenia, które sięgają aż listopada 2018 roku – okresu konfliktu między Bitcoin Cash i Bitcoin SV. Wyczerpał on zarówno zwaśnione obozy, a także postronnych obserwatorów. Innym istotnym punktem był raport, który opublikował Tuur Demeester. Dotyczył on rozpoczęcia fazy akumulacji kapitału przez nowych inwestorów. Na liście znaleźć można także ogólny wzrost aktywności blockchaina BTC, a także zmianę nastawienia bitcoinowych niedźwiedzi.

Wypadek przy pracy i Consensus 2019

Lee odniósł się także do ostatniego krótkotrwałego spadku ceny bitcoina do $6.200. Został on spowodowany przez duże zlecenie sprzedaży na BitStampie. Gwałtowny powrót do poziomu $8.000 potwierdza jedynie, że tym razem to byki przejęły kontrolę nad rynkiem. Innym pozytywnym sygnałem jest znikomy wpływ negatywnych informacji na rynek. W ostatnim czasie po raz kolejny zasypano nas martwiącymi doniesieniami o Tetherze i Bitfinexie – sprawie wykorzystania rezerw USDT do przykrycia złego zarządzania aktywami. Informacja ta jednak nie wpłynęła drastycznie na stan całego rynku.

Ostatecznym dowodem Tom’a Lee na koniec spadku ceny BTC jest jednak konferencja Consensus, która po raz kolejny odbyła się w Nowym Jorku. Wydarzenie to znane jest z katalizowania wzrostów na rynkach kryptowalut – podobnie było i tym razem. W dniu rozpoczęcia konferencji cena BTC szybko osiągnęła pułap $8000. To właśnie to zjawisko jest ostatecznym sygnałem na to, że to koniec spadków BTC.

Zgadzacie się z analizą Toma Lee? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze