10 krajów, w których HODLuje się najwięcej!

Spekulacji na temat tego, w którym kraju trzyma się najwięcej kryptowalut jest mnóstwo. Niektórzy wierzą, że odpowiadają za to wielkie giełdy i organizacje. Innym pretendentem są kopalnie kryptowalut, a jeszcze inni wskażą bitcoinowe wieloryby. Jak jednak wygląda to w praktyce? Jakie jest 10 krajów, w których trzyma się najwięcej kryptowalut?

Kolektywny udział HODLerów wpisał niektóre kraje na tę listę. 10 krajów, które posiadają najwięcej BTC możemy zebrać dzięki portalowi usethebitcoin oraz badaniom przeprowadzonym przez Statista. Mimo że do masowej adopcji jest nam jeszcze daleko, sygnały są pozytywne. Oto lista 10 krajów, gdzie HODLuje się najwięcej!

Stany Zjednoczone

W tym momencie, USA jest domem dla największej liczby kryptowalutowych przedsięwzięć, z dużymi giełdami włącznie. Wiele uznałoby ten kraj za ten, który posiada największą liczbę hodlerów. Liczba instytucji znacznie się do tego przyczynia.

Mimo dużej ilości przedsiębiorstw, zaangażowanie społeczeństwa Stanów Zjednoczonych w bitcoina nie jest zbyt duże. Około 8% Amerykanów posiada bitcoina. Nie wydaje się to być dużą ilością – mimo to pamiętajmy, że kraj ten jest niezwykle duży i ma ogromną liczbę mieszkańców.

Rumunia

Rumunia znana jest najbardziej z mnogiej liczby międzynarodowych firm sektora IT, a także dużej liczby programistów-freelancerów. Ze względu na bliską relację kraju z branżą tech, nie jest niespodzianką, że sporo osób interesuje się w Rumunii bitcoinem.

Z tego względu, Rumunia jest państwem, które plasuje się wysoko w prezentowanym rankingu. Około 12% konsumentów tego kraju posiada przynajmniej jeden rodzaj kryptowaluty!

Czechy

Kryptowaluty stale zyskują na popularności u naszych sąsiadów. Około 9% wszystkich konsumentów zainwestowało tam w kryptowaluty. Jest to niezwykle obiecujący wynik w kraju, w którym kryptowaluty zyskują na popularności – stale.

Chiny

Mimo złej sławy Chin w świecie kryptowalut, wiemy, że Chińczycy nadal mocno interesują się cyfrowymi walutami. Największe giełdy notują gigantyczne dzienne wolumeny. Niestety ze względu na działania chińskich władz, nie możemy być pewni przyszłości bitcoina w tym kraju. Bardzo możliwe, że przy agresywnych regulacjach zainteresowanie najpopularniejszą kryptowalutą zmaleje.

Hiszpania

Hiszpania to kraj bankomatów, które wspierają wymianę fiatów na BTC. Jakkolwiek pozytywnie dla adopcji to nie brzmi, mimo wszystko jest to jedyna nisza, która budzi duże zainteresowanie. 

W Hiszpanii około 10% społeczeństwa deklaruje posiadanie kryptowalut – wzrost struktur w przyszłości powinien liczbę konsumentów zwiększyć. W Hiszpanii znajduje się aktualnie 96 Bitomatów.

Polska

Czym byłby ten ranking bez udziału naszej ojczyzny? W naszym kraju 11% konsumentów posiada BTC – jest to jednak tendencja rosnąca, gdyż kryptowaluty stale zyskują na popularności.

Portal usethebitcoin wspomina, jak dużym problemem w ostatnim czasie dla polskiego środowiska był upadek giełdy Bitmarket. Dodatkowo, polskie władze cały czas stoją przed wyzwaniami regulacyjnymi związanymi z kryptowalutami. Brak jednolitego prawa wymienia się jako główny problem polskiego systemu krypto.

Turcja

Turcja jest krajem politycznych napięć. Jednak to właśnie polityczna niestabilność i czas niepewności powoduje, że ludzie interesują się bitcoinem. Turcja posiada podobny problem do Polski. W tym kraju również brakuje regulacji, które pomogłyby osadzić kryptowaluty w prawne ramy.

Warto również przypomnieć, że podczas ostatniego kryzysu tureckiej liry, wielu konsumentów zaczęło kupować bitcoina. Cyfrowe aktywo działało jako store of value. Nawet mimo rynku niedźwiedzia, w Turcji zainteresowanie BTC zaczęło rosnąć.

Japonia

Japonia znana jest z niezwykle entuzjastycznego podejścia względem kryptowalut. Jako jeden z niewielu krajów rozpoznaje cyfrowe waluty jako środek płatniczy. Przez to, właśnie przez Japonię przechodzi tak duża liczba transakcji. Zgodnie z CoinMarketCap – tamtejsze giełdy zaliczają niezwykle wysokie liczby transakcji.

Dodatkowo, Japonia wprowadziła regulacje oraz licencje zatwierdzone przez Agencję Usług Finansowych (FSA). Dzięki temu, otoczenie prawne handlu kryptowalutami oraz inwestowania w nie jest w tym kraju stabilne.

Szwajcaria

Szwajcaria to kraj najnowocześniejszego systemu bankowego i instytucji finansowych. Mimo to bardzo jasno zaznaczyła, że będzie inkubatorem blockchaina i projektów kryptowalutowych. Banki zaczęły otwierać się na możliwość zapłaty w kryptowalutach – to z kolei wzbudziło zainteresowanie społeczeństwa. Zwierzchnictwo banków nad instytucjami kryptowalutowymi daje konsumentom poczucie bezpieczeństwa.

Szczególnie przyjaznym kryptowalutom regionem jest Zug. Miasto zaczęło dynamicznie się rozwijać w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki otwierającym się nowym projektom kryptowalutowym. Zug jest chociażby siedzibą Lisk Foundation.

Korea Południowa

Korea południowa to kolejny azjatycki kraj, który ma duży wpływ na bitcoina. Przy negatywnym stosunku rządu Chin do kryptowalut, spora część ruchu przekierowana została do Korei.

W tym momencie Korea Południowa jest odpowiedzialna za około 10% całkowitego obrotu BTC.

Komentarze