₿itcoin wśród walut fiducjarnych | Symbol Bitcoina na iOS

Nie brakowało Wam czasami pewnego symbolu na klawiaturze telefonu, zwłaszcza podczas rozmowy o kryptowalutach?Symbol Bitcoina

Parę dni temu, świat obiegła informacja, a właściwie funkcja, która pojawiła się na klawiaturze Google Board (GBoard) w iPhone’ach. Symbol Bitcoina znalazł się tam niespodziewanie i rozentuzjazmował społeczność kryptowaluciarzy.Symbol “₿” można odczytać i użyć w drugiej warstwie klawiatury GBoard na iOS, po przytrzymaniu symbolu dolara “$”. Wówczas ujrzymy symbol Bitcoina wśród innych tradycyjnych walut fiat, takich jak funt, euro czy yen.

Już jakiś rok temu spekulowano na temat dodania symbolu Bitcoina przez Apple w iPhone’ach na Reddicie, niestety Google ich wyprzedził. Tam też powstał bardzo podbijany wątek ₿, z prawie 200 komentarzami.

Niestety, symbol ten jest dostępny tylko dla użytkowników posiadających iPhone’a z zainstalowaną klawiaturą GBoard. Nie wiemy, dlaczego Google zdecydował się na taki krok, zamiast umożliwić szerokiej rzeszy użytkownikom Androida na posługiwanie się tym, jakże niezbędnym symbolem.

Jak myślicie, czy to oznaka wejścia w strefę powszechnej adopcji? Mogłoby się wydawać, że tak, skoro symbol Bitcoina pojawił się wśród tradycyjnych walut. Komentujcie poniżej. 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx