Belgia uruchamia stronę edukacyjną o inwestycjach w kryptowaluty

Belgia tworzy stronę edukacyjną dla inwestorów…

Ostatnio informowaliśmy, że amerykańskie organy nadzoru finansowego wprowadziły do użytku stronę internetową, która idealnie odzwierciedlała typowy projekt ICO. Strona świetnie udawała projekt, który w konsekwencji miał być oszustwem a przy tym dobrą „nauczką” dla każdego z inwestorów z USA. Tym razem kolejnym dobrym przykładem jest Belgia, gdzie rząd stworzył stronę internetową mającą na celu edukować inwestorów w kryptowaluty. Projekt został nazwany jako ” Too Good to Be True” i jest częściowo prowadzony przez belgijską federalną służbę publiczną i Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków Finansowych. Jak stwierdzają autorzy na stronie, kryptowaluty to HYIP roku ponieważ tworzenie stron i materiałów marketingowych o nich jest niezwykle proste, a same mogą być środkiem prowadzącym do nielegalnych praktyk takich jak handel narkotykami, terroryzm itp.

Strona doradza inwestorom następujące rzeczy:

1. Należy sprawdzać jakie osoby stoją za projektem, 

2. Nie udostępniać żadnych danych osobowych,

3. Prosić twórców danej kryptowaluty o jasne informacje dotyczące projektu,

4. Zachowanie ostrożności co do zakupu tokenów, jeśli są obiecywane duże zyski.

Kolejnym ciekawym stwierdzeniem jest to, że:

„Spotkanie z kryptowalutami może przybierać różne formy: oszustów próbują wprowadzić w pułapkę konsumentów na różne sposoby. Należy zachować szczególną ostrożność, płacąc online za pomocą kryptowalut, inwestując w zakłady bukmacherskie wykorzystujące tokeny i korzystając z platform do inwestowania w kryptowaluty.”

Ponadto, strona ma jeszcze jedną ciekawą funkcję, którą jest skaner stron z projektami kryptowalutowymi. Jest ona w stanie prześwietlić daną stronę i stwierdzić, czy ma ona znamiona fałszerstwa. Jak jednak zastrzegają sobie autorzy tego rozwiązania: ” nie ponoszą odpowiedzialności za błędy w systemie”. Twórcy przestrzegają też, aby sprawdzać czy dany projekt posiada odpowiednie zezwolenie belgijskich organów finansowych, ponieważ jest to niezbędny wymóg. Jak oceniacie pomysł belgijskich instytucji państwowych? Czy jest to lepsza forma edukacji niż w Polsce? Czy uważacie, że pomysł dotyczący symulowania ICO przez jedną z amerykańskich stron jest bardziej wartościowy niż to, co tutaj przedstawiliśmy? Czekamy na Wasze opinie.

Komentarze