BTC, SOL i AVAX na fali, ale te 5 tokenów może im zagrozić. Które mają szansę na wielokrotny wzrost?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Wiele wiodących altcoinów, takich jak Solana czy Avalanche, w ubiegłym tygodniu zaliczyły konkretne wzrosty. Ta tendencja zwyżkowa napawa inwestorów optymizmem, szczególnie że w tym samym czasie Bitcoin najwyraźniej pokonał złą passę, kiedy to jego cena chwilowo spadła poniżej 40 000 USD. Traderzy są gotowi zainwestować w szersze portfolio aktywów cyfrowych, a to kolejny sygnał, że na całym rynku krypto zaczyna się era byka.

Spójrzmy, jak zachowują się najpopularniejsze waluty, takiej ka Solana, Avalanche i Bitcoin, a później przedstawimy kilka nowych kryptowalut, które – choć świeże i jeszcze niewielkie – mają szanse na przebicie nawet 50x. Nasze typy to Bitcoin Minetrix, Sponge V2, Meme Kombat, eTukTuk i OG Army. 

BTC, SOL i AVAX na fali wznoszącej 

Bitcoin w minionym tygodniu zaliczył wzrost wartości o 5%, czyli 2500 USD na jednym tokenie. Tendencja zwyżkowa objęła cały rynek, co oznacza, że Bitcoin pociągnął za sobą inne popularne kryptowaluty, takie jak Solana czy Avalanche. Całkowita kapitalizacja rynku krypto wzrosła z kwoty 1,61 biliona dolarów do ponad 1,74 biliona w zaledwie tydzień. Taki sygnał jednoznacznie wskazuje na to, że rynek wraca do formy.

Fot. materiały partnera

Najbardziej imponujące zyski, bo aż 27%,  odnotowuje Solana. Token po trzech tygodniach złej passy osiągnął cenę 106 USD. Zaraz po tym nastąpiła korekta i wartość SOL spadła do 94 dolarów, ale cena szybko wróciła do poziomu powyżej 100 USD.

Podobnie ma się sytuacja z AVAX: token osiągnął cenę 37 USD, później odrobinę stracił, ale odzyskał pozycję i jego cena plasuje się obecnie na poziomie 36 USD. Sytuacja nabiera tempa po stratach odnotowanych po debiucie Bitcoinowych ETF-ów, co oznacza, że rynek wzmacnia się na wielu frontach.

Jako największa na świecie kryptowaluta pod względen kapitalizacji rynkowej, Bitcoin w tym czasie odnotował wzrost wartości o ponad 10%, przy czym prosta średnia krocząca z 50 dni wyniosła 42 870 USD. Zdaniem niektórych wiodących analityków wyjście ponad tę wartość to mocny sygnał, że zbliża się rynek byka. 

Fot. materiały partnera

BTC, SOL, AVAX (oraz wiele innych altcoinów) odnotowało w minionym tygodniu zyski. Ich potencjał nie może się jednak równać z raptownym wzrostem nowych platform, które zaczynają od niskiej wartości wyjściowej i mogą w najbliższym czasie osiągnąć przebicie rzędu nawet 50x.

1. Bitcoin Minetrix – platforma do kopania w chmurze z mechanizmem stake-to-mine

Bitcoin Minetrix to wyjątkowa platforma do kopania Bitcoina w chmurze. Projekt rozwiązuje największe wyzwanie Związane z wydobyciem Bitcoina i otwiera drogę do legendarnej kryptowaluty dla szerokiego grona odbiorców. System nagród opiera się na logice stake-to-mine: posiadacze tokenów mogą je stakować, by w ten sposób zarabiać punkty, za za które następnie wynajmą zdalną koparkę BTC. Takie podejście jest znacznie bardziej wydajne i oszczędne niż tradycyjne kopanie, ponieważ użytkownicy nie muszą posiadać na własność kosztownego sprzętu ani martwić się wysokim zużyciem energii.

Fot. materiały partnera

Platforma zostanie uruchomiona po najbliższym halvingu Bitcoina, po którym zwykle następuje hossa na rynku krypto.  Podczas oficjalnej przedsprzedaży token BTCMTX zgarnął ponad 10 milionów dolarów. Inwestorzy, którzy załapali się na presale, mogli kupić token w niskiej cenie, co pozwala im teraz liczyć na zyski, a przede wszystkim rozpocząć proces kopania BTC w chmurze.

2. Sponge V2 – nowa, ulepszona wersja znanego memecoina, który podbił rynek w roku 2023

Sponge V2 to kolejna kryptowaluta z potencjałem, która pod koniec tego roku może zaliczyć eksplozję cenową. To nowa odsłona memecoina $SPONGE, który w 2023 roku odnotował zysk w wysokości ponad 5 000%, i w swojej kategorii praktycznie nie miał sobie równych. W ulepszonej wersji token zyskał wartość użytkową. Tym razem będzie miał zastosowanie w grze P2E – Sponge V2 zaprasza użytkowników platformy do wyścigu wózków. Zrównoważony ekosystem ma szansę na znacznie większe zyski niż protoplasta, czyli oryginalny Sponge.

Fot. materiały partnera

W przeciwieństwie do większości nowych kryptowalut Sponge V2 nie jest dostępny w przedsprzedaży. Tokeny można nabyć w ramach systemu Stake-to-Bridge: wystarczy kupić pozostające obecnie w obiegu Sponge i stakować je, a w odpowiednim czasie odebrać nagrodę wypłacaną w nowej walucie. SPONGEV2 zastąpi pierwotnie emitowane coiny. Twórcy projektu obiecują, że inwestorzy, którzy dzisiaj rozpoczną staking, mogą liczyć na zwrot w wysokości 244%. 

3. Meme Kombat – memecoin z grą P2E w formie areny walk

Mimo zabawnej nazwy Meme Kombat to nie kolejny bezużyteczny memecoin z zerową wartością użytkową. To platforma skonstruowana wokół wspieranej sztuczną inteligencją areny walk. To unikalne połączenie mechanizmu gamingowego, kasyna online i kryptowaluty. Użytkownicy mogą wybrać jedną z 11 postaci z popularnych memów i wystawić ją do walki z innymi. Wyniki walk są niemożliwe do przewidzenia, a same pojedynki uczciwe i sprawiedliwe, nad czym czuwa technologia blockchain.

Fot. materiały partnera

Tokeny MK można zarabiać wygrywając walki, wypełniając questy lub obstawiając zakłady na arenie. Memecoin jest jeszcze dostępny w przedsprzedaży, w której do tej pory zgarnął już ponad 8 milionów USD. Inwestorzy, którzy załapią się na końcówkę przedsprzedaży, mogą liczyć na stopę zwrotu w wysokości 119%, kiedy platforma z areną walk zostanie już uruchomiona.

4. eTukTuk – technologia blockchain w służbie transportu publicznego

eTukTuk to wyjątkowa platforma krypto, która ma ambicje zrewolucjonizować rynek ponad 270 riksz znanych jako tuk-tuki. Celem projektu jest zastąpienie tradycyjnych tuk-tuków, napędzanych silnikiem spalinowym, nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi. W ten sposób udałoby się obniżyć emisję CO2, która stanowi nie lada problem w krajach rozwijających się, czyli tam gdzie tuk-tuki są popularną formą transportu.

Fot. materiały partnera

Cały system to potężne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Optymalizuje wszystko, począwszy od tras komunikacji i zużycia paliwa po samo utrzymanie pojazdów. Natywną walutą projektu jest token $TUK, który można kupić lub zdobyć w grze podobnej do Crazy Taxi. Inwestorzy, którzy zechcą kupić tokeny eTukTuk, mogą jeszcze skorzystać z przedsprzedaży. To dobry pomysł, jeśli oprócz ulokowania środków chcecie mieć poczucie, że wspieracie słuszną sprawę.

5. OG Army – gdzie świat gamingu spotyka się z rynkiem krypto

OG Army to kolejna kryptowaluta, która ma wyjątkowo dobre perspektywy na 2024 rok. To wyjątkowy projekt, który łączy świat gamingu z segmentem aktywów cyfrowych. Zasadniczo jest to gra Play-to-Earn NFT, w której użytkownicy  otrzymują losową talię kart do wykorzystania na arenie gry.

Fot. materiały partnera

Platforma ma swój natywny token HERTZ, a sama gra  polega na tym, że po zebraniu  odpowiedniej liczby kart premium gracze mogą brać udział w pojedynkach Legendary Battles. To gratka dla miłośników mocnych wrażeń i poszukiwaczy tokenów gamingowych.

Podsumowanie

W tym roku sporo się będzie działo na rynkach krypto. Rok zaczął się od zatwierdzenia Bitcoinowych ETF-ów, a teraz przed nami halving Bitcoina. Takie wydarzenia zwykle windują ceny cyfrowych aktywów, więc możemy wypatrywać nowych rekordów. To dobry moment, by zainteresować się niedrogimi i nowymi tokenami, takimi jak Bitcoin Minetrix, SpongeV2, Meme Kombat, czy eTukTuk. Jako że mają niską cenę wyjściową, mogą liczyć na przebicie o wiele większe niż kryptowaluty, które w tej chwili zajmują pierwsze miejsca na listach.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx